"Odisejā" klausāmies Ganas lautu kologo, sefardu un čigānu melodijas no Spānijas, Āfrikas inspirētās poļu pasaules mūzikas grupas Mosaic kompozīcijas un Puertoriko leģenedārās dziedātājas Silvijas Resakas dziesmas mūsdienu versijā.

Albumā This is Kologo Power! (Makkum Records, 2016) iepazīstam Ganas lautu kologo un klausāmies, kā tā skan dažādu mūsdienu Ganas mūziķu rokās.

Spāņu duets Milo ke Mandarini, jeb dziedātāja Isabela Martina un lautists Karloss Ramiress savu albumu La vereda de la gitana veltījuši Ibērijas pussalas dažādajām mūzikas tradīcijām - sefardu, čigānu un citu marginālo etnisko grupu tautas mūzikai.

Poļu pasaules mūzikas grupa Mosaik savu daiļradi balsta gan poļu, gan Āfrikas un Āzijas tautu tradicionālajā mūzikā, ko varam izbaudīt albumā Wolno (2016).

Leģendārā Puertoriko komponiste un dziedātāja Silvija Resaka (Sylvia Rexach) bija talantīga, dzīvoja intensīvi un sadega kā zvaigzne. Šogad viņu pieminēsim 85.dzimšanas dienā (dziedātāja mira pāragri - 39 gadu vecumā). Viņas piemiņai grupa Miramar, kurā visi dalībnieki ir puertorikāņu izcelsmes, ir ieskaņojusi albumu Dedication to Sylvia Rexach (Barbes Records), kas Eiropā klājā nācis 2016.gada oktobrī.