Gada nogales raidījumā Odiseja atskatās uz interesantākajiem 2017. gada mūzikas albumiem.

Etiopiete Meklita Hadero (skatuves vārdā - Meklit) Amerikas Savienotajās Valstīs ieradās kā mazs bērns, kopā ar vecākiem bēgot no Etiopijas pilsoņu kara. Sanfrancisko Meklita pievienojas vietējiem mūzikas klubiem izveido pati savu mūzikas stilu, kurā apvienojas džezs, elektronika un amariešu tradicionālā mūzika. Billija Holideja, Džonija Mičela un Treisija Čepmena ir vārdi, kas reizēm tiek izmantoti, lai raksturotu Meklitas mūziku, tomēr viņas stils ir neapšaubāmi oriģināls un tikai viņai raksturīgs. Albums When The People Move, The Music Moves Too (Six Degrees Records) klajā nācis 2017. gada jūnijā.

Sāms Vimme Sāri (Wimme Saari) kopā ar somu Tapani Rinni rada 21. gadsimta joikus, albumā Human (Rockadillo, 2017) apdziedot gan cilvēkus, gan dabu.

Skotiete Grizelda Sandersone spēlē dažādas vijoles - norvēģu hardangervijoli, zviedru taustiņvijoli un Rietumāfrikas vienstīgas vijoli riti. Portugālis Rikardo de Noronja spēlē un pats izgatavo dažādus pūšaminstrumentus. Eksperimentējot ar šiem un vēl citiem pasaules tautu mūzikas instrumentiem, abi rada savu improvizatorisko mūziku, ko varam izbaudīt albumā Veer (Waulk Music, 2017).

Indietis Debašišs Batačarija bērnībā iemīlējās Havaju ģitāras melodiskajā skanējumā un iemācījās to atdarināt uz t.s. slaidģitāras. Indiešus ar Havaju ģitāru 20. gadsimta 40. gados iepazīstināja havajietis Tau Moe, kuram Debašišs Batačarija ir veltījis savu jaunāko albumu Hawaii To Calcutta: A Tribute To Tau Moe (2017, Riverboat Records).

Argentīnietes Sofijas Rei albums El Gavilan veltīts citas izcilas Latīņamerikas dziesminieces - Violetas Parras 100. dzimšanas dienai. Albumā ietvertas astoņas Parras komponētas dziesmas, ko Sofija Rei ieskaņojusi kopā ar ģitāristu Marku Ribo.

Dunja Knebla ir horvātu dziedātāja, kura 71 gada vecumā dzied joprojām, un šogad klajā nācis albums "33 balādes" (Greenger Records, 2017) , kurā apkopotas garās dziesmas no viņas 14 dažādos gados ieskaņotajiem albumiem.

Brazīlietis Hamiltons de Holanda spēlē bandolu - mandolīnas Latīņamerikas radinieci. Izcilā mūziķa spēle ir saņēmusi neskaitāmas godalgas, un, visticamāk, pie kādas tiks arī viņa 2017. gada albums Casa de Bituca (2017, Brasilianos).

Trio da Kali no Mali izveidojās pirms diviem gadiem kāda projekta rezultātā. Slavenais ASV stīgu kvartets Kronos Quartet bija iecerējis sadarbības projektu ar Mali mūziķiem un producents sameklēja dziedātāju Havi Kassē Madi Diabatē, balafonistu Lassanu Diabatē un ngoni mūziķi Mamadū Kojatē, kas apvienojās trio. Nospēlējuši brīnišķīgus koncertus ASV un Montrē džeza festivālā, mūziķi beidzot ir izdevuši arī albumu Ladilikan (2017, World Circuit).

Zviedrs Bengts "Bešē" Bergers pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados aizrāvās ar džezu, bet tad iepazina indiešu mūziku un vairākus gadus nodzīvoja Indijā, mācoties spēlēt pie vietējiem meistariem. Sekoja Ganas periods, kad Bengts Bergers iepazina Rietumāfrikas kultūru. Atgriezies Zviedrijā, Bengts Bergers kopā ar domubiedriem izveidoja džeza apvienību Beches Brew, kas spēlē džezu ar indiešu un afrikāņu mūzikas ietekmēm. 2016.gadā Beches Brew koncertēja Indijā, kur zviedru grupai uz skatuves pievienojās vairāki vietējie mūziķi. Vēlāk viņi pēc Bengta Bergera ielūguma ieradās arī Zviedrijā, kur notika gan vairāki kopīgi koncerti, gan tika ierakstīts brīnišķīgs albums Beches Indian Brew (Country&Easter, 2017)

Igauņu dziedātāja Mari Kalkuna 2013. gadā saņēma Igaunijas etnomūzikas balvu kā labākā dziedātāja, bet līdz tam viņa ir nogājusi garu ceļu, jo Mari sākotnējos plānos ietilpa pianistes karjera. Amerikā pavadīts gads lika šo nodomu pārskatīt un pievērsties dziedāšanai. Dziedātājas pirmais albums Üü tulõk ("Nakts iestāšanās", 2007) pašai dziedātājai negaidīti guva ļoti atzinīgu vērtējumu Igaunijas klausītāju un mūzikas kritiķu vidū. Viņas otrais albumss Vihmakõnõ ("Dārgais lietus", 2010) ir veltījums vecvecākiem.  2017. gadā klajā nācis jaunākais Mari albums Ilmamotsan (2017, Ounaviks), kas priecēs daudzus klausītājus.