Kopā ar dejotāju Ilzi Zariņu ceļojam eksotisko deju pasaulē - dejojot Indijas klasisko tempļu deju, kurā tik svarīgs ir iekšējais stāsts, kas tiek izstāstīts kustībās un žestos; Bolivudas kino dejas, kas ir dažādu stilu, pat hiphopa un indiešu klasiskās dejas sajaukums; austrumu kultūrās tik populāro vēderdeju, kas ir auglības un sievietes skaistuma nodrošinātāja; romu jeb čigānu deju, kas ir kliedziens, kas pāraug vētrā, kā arī flamenko, kas ir Ilzes vismīļākā deja - kaislība, kas dejotāju emocionāli arī iztukšo: "To dejojot, tev ir iekšēji jāraud..."

 

 

Konkurss!

"Odiseja" pagājušajā nedēļā jautāja, kas īsti ir Vīnes dūdleri?
Te arī atbilde... Dūdleri - tā ir gandrīz aizmirsta māksla; tā ir īpaša Vīnes stila Alpu jodelēšana, kura, atšķirībā no Alpu jodelēšanas, parasti tika dziedāta telpās. Turklāt parasti dziedājas bija tieši sievietes instrumentāla ansambļa pavadījumā.

Klausītāja Ineta Ķergalve raksta: "Dūdleri nāk no vietām, kur tiek pasniegts pašu radīts vīns, ar vīna krodziņu tradīcijām. Vecās Vīnes tautas dziedātājas dziedāja valodā, ko, iespējams, neviens vairs nesaprot. Agrāk bijusi īpaša valoda, kurā runāja viesmīļi un mūziķi, jo tika apspriests viss, kas nav paredzēts svešām ausīm. Vārdi sākās ar "O", tad zilbes tika apvērstas Orvuse on Oanwe, t. i., Servus Vīnē, kas arī ir Kristinas Cūrbrigas filmas nosaukums, kura stāsta par pēdējām īstajām šā stila Vīnes tautas dziedātājām - jodelētājām Trude Mally, Luise wagner, Poldi Debeljak un Anny Demuth."
Balvu - Kristinas Cūrbrigas albumu Registerwechsel (2010, GAMSrecords) - tad nu arī, protams, iegūst Ineta Ķergalve.

Šoreiz balvā - divi ielūgumi uz eksotisko deju centra Alegria 15 gadu jubilejas koncertu Lielajā ģildē 23. maijā.
Jautājums: kāds ir populārākais skaidrojums flamento izsauciena "Olē!" izcelsmei?
Atbildes jāsūta līdz ceturtdienai, 21. maijam, uz e-pastu klasika@radio.org.lv