"Odisejā" šoreiz balsu virtuozi no Kubas, klezmermūzikas grandi no Amerikas, portugāļu dziesminiece no teiksmainā Alentežo novada un neparasts spāņu flamenko trio.

Kubiešu vokālais sekstets Vocal Sampling savus pielūdzējus iepriecinājis ar jaunu albumu - Asi de Sampling! (Zig Zag World, 2016), kurā dzied gan leģendārās kubiešu grupas Buena Vista Social Club repertuāru, gan pa kādai Stinga un Boba Dilana melodijai savos unikālajos aranžējumos, kur kubiešu salsas grupas instrumentāriju - klavieres, trompeti un perkusijas tiek atdarinātas tikai ar cilvēka balsi.

Amerikāņu klezmermūzikas grupa The Klezmatics darbojas jau kopā 20.gadsimta 80.gadiem, nezaudējot ne nieka no savas enerģētikas un skatuviskā šarma. Frenks Londons tikpat debešķīgi smalki spēlē trompeti, Liza Gatkina tikpat aizrautīgi spēlē vijoli un Lorins Sklambergs tikpat šarmanti dzied savā smalkajā balstiņā. Par sava jaunā albuma Apikorsim (World Village, 2016) moto klezmātiķi ir izvēlējušies rakstnieces Helēnas Kelleres 1903.gadā teiktos vārdus: "Kas vienai paaudzei ķecerība, tas nākamajai - norma".

Portugāļu dziedātāja, akordeoniste un komponiste Selīna da Piedade ir no Alentežas novada, kurā gan mājās, gan krodziņos vēl joprojām var dzirdēt dziedošas vīru grupas. Cante alentejano tradīcija pagājušajā gadā tika ierakstīta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā. Selīna ir sarakstījusi grāmatu "Alentežo novada deju burtnīca" un savā jaunākajā albumā Sol (Sons Vadios, 2016) sava dzimtā novada melodijām ļauj skanēt 21.gadsimta vidē.


Spāņu trio Jerez Texas savā mūzikā apvieno flamenko uguni, akadēmiskās mūzikas eleganci un džeza brīvību. Trio savas pastāvēšanas 15 gados ir sniedzis koncertus vairāk nekā 400 pasaules pilsētās, un jaunākajā trio albumā Clar de Lluna varam baudīt dzīvā koncerta šarmu, kas tverts grupas 2016.gada koncertā romiešu amfiteātrī netālu no Valensijas.