No 3. līdz 10. jūnijam Dzintaru koncertzālē pirmo reizi Latvijā notika 37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkurss un svētdienas vakarā šeit risinājās fināls, kurā tiesības piedalīties izcīnījai 16 dziedātāji no Austrālijas, Baltkrievijas, Brazīlijas, Dienvidāfrikas, Dienvidkorejas, Grieķijas, Itālijas, Kenijas, Krievijas, Meksikas, Rumānijas, Slovēnijas un Vācijas. Konkursa finālā katrs dziedāja vienu operāriju kopā ar Jūrmalas festivāla orķestri un diriģentu Ilmāru Lapiņu.

Jaunos dziedātājus vērtēja žūrija, kuras sastāvā pasaules opernamu direktori no Londonas Karaliskā Covent Garden, Berlīnes, Drēzdenes, Diseldorfas, Madrides, Hamburgas, Maskavas Lielā teātra un citiem opernamiem  (Latviju konkursa žūrijā pārstāv LNOB valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš), kā arī starptautiska mediju žūrija, kurā darbojās arī Gunda Vaivode, Ieva Rozentāle, Lauma Mellēna un Inese Lūsiņa.

"Klasika" tiešraidē sekoja līdzi fināla norisēm, tās komentēja Liene Jakovļeva un Mārtiņš Zvīgulis, starpbrīdī piedāvājot sarunas ar mūzikas žurnālisti Laumu Mellēnu, žūrijas pārstāvjiem un dalībniekiem.

Reportāžu no konkursa 1. kārtas notikumiem klausieties šeit

Konkursa uzvarētāji

1. vieta: Sunho Kims (Sungho Kim, tenors, Dienvidkoreja)

2. vieta un skatītāju simpātiju balva: Georgioss Aleksandrs Stavrakakiss (Georgios Alexandros Stavrakakis, bass, Grieķija)

3. vieta un Hansa Gabora balva: Pāvels Petrovs (tenors, Baltkrievija)

Starptautisko mediju žūrijas balva: Boriss Stepanovs (tenors, Krievija)