23. maija vakarā tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas "Klasika" aicināja baudīt Riharda Vāgnera operas "Tanheizers" pirmizrādi.

Pirmizrādē piedalās: Liene Kinča, Korbijs Velčs, Martina Dike, Valdis Jansons, LNO koris un orķestris, diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Iestudējumā līdz ar Latvijas Nacionālās operas kori piedalīsies arī Rīgas kamerkoris Ave Sol un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

Pirmā cēliena starpbrīdī - Ilzes Mednes saruna ar diriģentu Mārtiņu Ozoliņu. No "Sarunām pirms pirmizrādes" uzklausām režisoru Vilpu Kiljunenu un Lieni Kinču, ierakstos no preses konferences - Korbiju Velču un Martinu Diki. Savukārt otrajā starpbrīdī - Ilzes Mednes intervija ar Valdi Jansonu.

Vāgnera meistardarbā Tanheizers kā mākslinieks iedvesmu gūst ekstrēmos pretstatos: baudā, kuru piedzīvo pazemes grotā un askēzē savā svētceļojumā uz Romu. Viņš tāpat mīl ekstrēmi atšķirīgas sievietes, vienlaicīgi meklējot pilnību šo pretstatu vienotībā: jutekliskās Venus personībā Tanheizers grib atrast Elizabetes šķīstumu, bet šķīstajā Elizabetē – Venus jutekliskumu.

Režisors Vilpu Kiljunens par ieceri saka: "Galvenais jautājums manā iestudējumā - kā iespējams mīlēt un iemīlēties tādā kulturālā kontekstā, kas varmācīgi nošķir sievietes būtību un lomu starp svēto un netikli?"