25. maijā ar krāšņu multimediālu koncertu ceturtdaļgadsimta jubileju atzīmēja Rīgas Doma kora skola, uz vienas skatuves pulcinot skolas esošos un bijušos audzēkņus un pedagogus.

Rīgas Doma kora skola dibināta 1994. gada 12. jūlijā un šo 25 gadu laikā kļuvusi par spēcīgu un augsti novērtētu Latvijas kordziedāšanas tradīciju uzturētāju un jaunu talantu audzinātāju, kas lepojas ar saviem audzēkņiem, viņu panākumiem un uztur ciešu sadarbību ar absolventiem.

Rīgas Doma kora skolas dibinātājs Jānis Erenštreits par 25 gadu jubilejas koncertu:

“Rīgas Doma kora skola ir kā kupli sazarojies koks. Tās lapotni veido tagadējie audzēkņi un skolotāji, bet stumbru un zaru vainagu stipru darījuši absolventi un viņu skolotāji. Mēs vēlamies šo iztēles skatu ieraudzīt vienuviet un iemūžināt to! Svinēsim kopā - dziedot, muzicējot, ballējoties un atmiņās kavējoties! Dalīsimies pieredzē un ielūkosimies nākotnē – kas paveicams nākamajos 25 gados. Katra balss vairos mūsu skolas koncerta labskanību un kopkora sniegumu.”

Tiešraidē no Ķīpsalas halles muzicēja Rīgas Doma zēnu koris un diriģents Mārtiņš Klišāns, Rīgas Doma meiteņu koris "TIARA" un diriģente Aira Birziņa, Rīgas Doma kora skolas jauktais koris un diriģents Jurģis Cābulis, Rīgas Doma kora skolas 1.-2. klašu koris un diriģente Ilona Poikāne, Rīgas Doma kora skolas gospeļkoris un diriģente Una Stade, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Rīgas Doma kora skolas bigbends un tā vadītājs Dāvis Jurka, Rīgas Doma kora skolas solisti, ansambļi, instrumentālisti, džeza ansamblis, Rīgas Doma kora skolas absolventu koris, grupas Framest un Latvian Voices, dziedātāji Daumants Kalniņš, Jānis Šipkēvics un Laima Lediņa, diriģenti Jānis Liepiņš, Jānis Ozols un Kaspars Ādamsons, komponisti Jēkabs Jančevskis, Jānis Ķirsis, Zigmars Liepiņš un Uģis Prauliņš.

Jubilejas koncerta radošās komandas sastāvā - režisors Juris Jonelis, mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns, scenogrāfs Didzis Jaunzems, māksliniece Linda Lūse, skaņu režisors Mārtiņš Porters, gaismu mākslinieks Ivars Vācers un projekta vadītāja Aleksandra Āboliņa.

Koncertu vadīja Zane Dombrovska, Uldis Siliņš un Kristaps Šoriņš, tiešraidi Latvijas Radio 3 "Klasika" - Dina Dūdiņa-Kurmiņa.