Mārtiņam Braunam – 65! Un, lai gan krietni daudz notikumu vēl tikai priekšā, īstenais un vienīgais jubilejas koncerts izskanēja 23. novembra vakarā Latvijas Nacionālajā teātrī, kur aizritējuši arī Mārtiņa – teātra muzikālās daļas vadītāja – darba gadi.

"Mārtiņš dzīvo nepārtrauktā procesā, un skatuve viņa īstā vieta,” teic jau kopš studiju laika tuvais draugs un domu biedrs, komponists Vilnis Šmīdbergs, gatavs "aprunāties” ar katru, kurš gribētu apstrīdēt viedokli, ka "Mārtiņš ir ģeniāls”.

Mārtiņš pats sevi uzskata par komandas cilvēku, kuram patīk "uzķert" un tad kopīgi realizēt režisora vai diriģenta pasviesto domu. Jubilejas koncerta I daļu, kas tiešraidē skanēja Latvijas Radio 3 "Klasika", ievada simfoniskais tēlojums "Poēma par remontu”, un, lai gan šī partitūra saistīta ar Nacionālā teātra durvju vēršanu pēc restaurācijas, saturs ir interpretējams daudz plašāk, -  Mārtiņš nenoliedz, ka šī mūzika ir par viņa paša dzīvi.

Jubilejas koncertā skan arī virkne dziesmu, kuru aranžējumus veidojis Vilnis Šmīdbergs, un pie kora "Sōla" un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra pults stājies Kaspars Ādamsons.

Pirms LR3 "Klasika" nodeva tiešraides stafeti kolēģiem no LR2 koncerta II daļas skanējumam, Mārtiņu Braunu un Vilni Šmīdbergu sastopam arī starpbrīža sarunās.

Tiešraides vadītājas – Maruta Rubeze (LR 3 Klasika) un Daiga Mazvērsīte (LR 2)