Tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" -  Liepājas Simfoniskais Vecgada koncerts, kurā galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā kopā ar operdziedātāju Marlēnu Keini un ukraiņu vijolnieku Dmitro Tkačenko izskanēs spāņu komponistu mūzika un spāniskas franču komponistu Morisa Ravela un Žorža Bizē melodijas.

Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma: “Vecgada programma šogad būs Eiropas dienvidu karstasinīgo ritmu un spožas saules apmirdzēta. Esam izvēlējušies gan pašu spāņu, gan arī cittautu komponistu muzikālos zīmējumus, kur būs gan Bizē "Karmenas" motīvi un Ravela "Čigāniete", gan sarsuelas un temperamentīgi deju soļi, gan arī līdz šim nezināmas melodijas, kuru kaislīgās arabeskas ļaus aizmirst ziemu. Un kur nu vēl prieks sadarboties ar trim solistiem:

būs ugunīgā Marlēna Keine, ukraiņu vētrasputns Dmitro Tkačenko, un satiksim arī uzlecošo čella spēles zvaigzni Jāni Rinkuli junioru.”

Koncertu režisēs un vadīs Gundars Silakaktiņš: “Veidojot Liepājas Simfonisko Vecgada koncertu, es domāju par vienojošo un atšķirīgo. Pirmajā mirklī šķiet, ka nav divu atšķirīgāku tautu kā spāņi un latvieši. Tomēr ir lietas un idejas, kas vieno mūs visus, neatkarīgi no vietas, kur mītam un laikmeta, kurā dzīvojam. Vai tā būtu mīlestība, ziedi, prieks vai skumjas… Vai dažādas tradīcijas, kuru spēkam uzticamies un ceram, ka tās nesīs veiksmi un laimi.

Mūzikas un dzejas spēks mūs vieno, turklāt, pavadot veco gadu un sagaidot jauno, gribas ticēt, ka vienojošā ir vairāk.”

Programmā: Fransisko Barbjēri, Žorža Bizē, Ruperto Čapi, Leo Delība, Gaspara Kasado, Vinčenco di Kjāra, Ernesto Lekuona, Arturo Markesa, Morica Moškovska, Morisa Ravela, Hosē Serrano, Emanuela Šabrjē, Franča Vaksmana un Emīla Valdteifela mūzika.

Tiešraidi vadīja Orests Silabriedis, starpbrīdī piedāvājot sarunas ar dziedātāju Marlēnu Keini, vijolnieku Dmitro Tkačenko, mūziķi Verneru Bokumu un mākslinieci Jurati Silakaktiņu.