Par godu Latvijas proklamēšanas 104. gadadienai Valsts prezidenta kanceleja, Kultūras ministrija un VSIA “Latvijas Koncerti” rīko ikgadējo svētku koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī, kur latviešu un ukraiņu komponistu mūziku dzirdēsim atzītu mūziķu priekšnesumā.

Koncerta diriģents un mākslinieciskais vadītājs Jānis Liepiņš: “Koncerta programmas saturiskais un muzikālais centrs ir Zigmara Liepiņa skaņdarbs Agnus Dei jeb latviski – “Dieva jērs”, kura galvenais vēstījums – dod mums mieru! Paturot prātā šo vadmotīvu tika veidota arī visa pārējā valsts svētku programma – piemeklēti aktuālākie latviešu autoru skaņdarbi un mākslinieki. Man bija svarīgi, lai programma ir mūsdienīga un atspoguļo to, kas mums šobrīd ir svarīgs, tāpēc domājot par to, kas notiek pasaulē, valsts svētku koncertā tika iekļauts arī ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova skaņdarbs - “Vakara serenāde”. Īpaši priecājos, ka koncertā būs dzirdams arī pirmatskaņojums – fragments no Valta Pūces nesen tapušā “Koncerta čellam”. 18. novembris ir īpaša diena Latvijai, tāpēc ir svarīgi radīt pacilātu noskaņojumu un svētku sajūtu!”

Koncertā skanēja Jura Karlsona “Jāņu diena” no baleta “Antonija#Silmači“, Georga Pelēča „Peoniju deja“, Natālijas Mundas „Sapņu pārdevēja“, Jāņa Ķirša „Mēnestiņš“ un „Saulītes Zelts“, ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova „Vakara serenāde“ no 2002. gadā tapušā cikla „Klusa mūzika stīgām“, Valta Pūces „Credo“ – trešā daļa no nesen tapušā „Koncerta čellam“, kas 18. novembra vakarā piedzīvos savu pirmatskaņojumu, Zigmara Liepiņa „Agnus Dei“ no „Mesa 2020“ un grupas „Instrumenti“ skaņdarbs „Ugunskura vieta ar skatu uz Latviju“.

Koncertā piedalījās dziedātājas Inga Šļubovska un Ilze Grēvele-Skaraine, mūziķi Jānis Šipkēvics un Reinis Sējāns, čellists Valters Pūce, koklētāja Līga Griķe, ērģelniece Kristīne Adamaite, Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga, Rīgas Doma zēnu koris, diriģents Jānis Liepiņš.

Koncerta režisors – Reinis Suhanovs, koncerta vadītājs – Latvijas Nacionālā teātra aktieris Uldis Anže.