Tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" - Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents, komponists Andris Vecumnieks programmā ""Sinfonia E". Jautājums bez atbildes", kurā izskanēja Jāzepa Vītola "Viļņu dziesma" (Gaita Jāņa Pujāta instrumentācija), Andra Vecumnieka Piektās simfonijas (Sinfonia E) pirmatskaņojums, Čārlza Aivsa "Jautājums bez atbildes" un Ludviga van Bēthovena Ceturtais koncerts klavierēm un orķestrim ar Reiņa Zariņa solo.

Šī bija pirmā Andra Vecumnieka sadarbība ar Reini Zariņu, kurš atskaņoja sev tuvāko no pieciem Bēthovena klavierkoncertiem:

"Izteikti dzejiska domas tīrība, skaidrība, šķīsts skaistums — pirmie vārdi, kas man ienāk prātā, domājot par Bēthovena Ceturto klavierkoncertu.

Dzejiski pausto domu var viegli saprast; tā ir dodoša, atvērta un atpazīstami cilvēciska. Bija pagājis pusgads, kopš es spēlēju Bēthovenu, un man jāatzīst, ka visas tās mūzikas vidū, kuru tikmēr biju izlaidis caur sevi, Bēthovena skaidrība mirdz kā bāka, kas ļauj atkal noorientēties.”

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, diriģents un komponists Andris Vecumnieks koncerta pirmajā daļā vadīja pirmatskaņojumu savai Piektajai simfonijai “Sinfonia E”: “Tāpat kā Sinfonia C, arī Sinfonia E tapusi pēc Liepājas Simfoniskā orķestra ierosmes un šoreiz iecerēta kā topošais manas 60-gades pašveltījums.

Jūras un Kurzemes tematiskais koncepts kontekstā ar pasaules mūzikas šedevru paralēlo skatījumu un sazobi iezīmē latviešu mūzikas nozīmību un vietu mūzikas kultūrā.

Pirms tās skanēja organiski iederošā Jāzepa Vītola "Viļņu dziesmas" versija Gaita Jāņa Pujāta instrumentācijā.”

Koncerta otrajā daļā pirms Bēthovena Ceturtā klavierkoncerta - amerikāņu modernista Čārlza Aivsa simfoniskā miniatūra “Jautājums bez atbildes” (trompetes solo - Mārtiņš Zujs).

Koncerta starpbrīdī - sarunas ar pianistu Reini Zariņu, Liepājas Simfoniskā orķestra koncertmeistari Līgu Baltābolu un diriģentu Andri Vecumnieku.