Tiešraidē no Lielās ģildes - Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un tā galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Tarmo Peltokoski piedāvāja Riharda Štrausa un Alfrēda Šnitkes mūzikas vakaru.

Tiešraidi vadīja Dāvis Eņģelis, starpbrīdī izvaicājos mūzikas kritiķi Armandu Znotiņu un muzikoloģi Lieni Jakovļevu.

Programmā - R. Štrausa simfoniskā poēma "Dons Žuans", simfoniskā fantāzija no operas "Sieviete bez ēnas" un svīta "Rožu kavalieris", kā arī Alfrēda Šnitkes Trešais Concerto grosso divām vijolēm un orķestrim. Solisti - Darja Smirnova un Georgs Sarkisjans.

DARJA SMIRNOVA kopš 2007. gada ir LNSO I vijoļu grupas koncertmeistara vietniece un kopš 2002. gada ir pirmā vijole un soliste kamerorķestrī Sinfonia concertante, kura tapšanā Darja ir viena no iniciatorēm. No 2002. līdz 2006. gadam Darja Smirnova bija JVLMA studentu simfoniskā orķestra koncertmeistare un soliste. Vienu sezonu spēlēja orķestra Sinfonietta Rīga I vijoļu grupā. Bijusi vieskoncertmeistare Vācijas Radio ZārbrikenesKaizerslauternes simfoniskajā orķestrī. Studiju gados aktīva kamermūziķe un jauniešu simfonisko un kamerorķestru koncertmeistare. Patlaban regulāri piedalās jauniešu projektos kā pasniedzēja un orķestra koncertmeistare, un jaunākais pasākums šajā jomā — “Latvijas simtgades jauniešu orķestris” un programma “Dzimuši Latvijā”. Studējusi JVLMA pie Andra Baumaņa un Valda Zariņa.

GEORGS SARKISJANS ir LNSO koncertmeistars kopš 2015. gada, ko apvieno ar muzicēšanu Vācijas orķestros un dažādos kameransambļos. Šobrīd arī koncertmeistara vietnieks orķestrī Bergische Symphoniker. Divas reizes nominēts Lielajai Mūzikas balvai — 2016. gadā par “Izcilu sniegumu kameransamblī” un 2021. gadā “Par izcilu interpretāciju”, novērtējot spožo Arama Hačaturjana Vijolkoncerta izpildījumu kopā ar LNSO un diriģenti Kristīnu Posku. Kļuvis par laureātu konkursos kā solo, tā kamermūzikas kategorijās Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Ukrainā, Krievijā un Vācijā. Spēlējis Gustava Mālera Jauniešu SO, NRW Jauniešu kamerfilharmonijas orķestrī, Vācu Kamerakadēmijā Neusā pie Reinas. Kā solists uzstājies ar Diseldorfas, Roberta Šūmaņa Mūzikas akadēmijas simfoniskajiem orķestriem, Bonnas Klasiskās filharmonijas orķestri, Ziemeļreinas-Vestfālenes Valsts jauniešu orķestri un citiem. Mūzikas skolas Akademie für Musik am Rhein dibinātājs. Pieaicinātais docētājs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, lektors Roberta Šūmaņa mūzikas augstskolā Diseldorfā.