Tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" skan Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts ar ļoti dažādu un tomēr vienotu programmu, kuras centrālais notikums ir Jura Karlsona opusa "Noslēpumainais dārzs" pasaules pirmatskaņojums.

Vēl Liepājas Simfoniskā orķestra koncerta programmā Starptautiskā Henrika Veņavska vijolnieku konkursa uzvarētāja, Japānas uzlecošā zvaigzne Hinu Maedu spēlē solo poļu vecmeistara Otrajā vijoļkoncertā, skan arī Kārļa Marijas Vēbera operas "Eiriante" uvertīra un Sergeja Rahmaņinova simfoniskā poēma "Mirušo sala". Pie diriģenta pults - LSO mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma.

Hina Maeda ir 2022. gadā notikušā 16. Starptautiskā Henrika Veņavska vijolnieku konkursa uzvarētāja, kurā viņa piesaistīja mūzikas pasaules uzmanību. Japāņu vijolniecei konkursā piešķirtas arī četras papildu speciālbalvas: labākais Veņavska koncerta atskaņojums; labākais Veņavska kaprīzes atskaņojums; labākais sonātes atskaņojums un labākais Ludviga van Bēthovena vai Johannesa Brāmsa darbu atskaņojums. Hina Maeda dzimusi 2002. gadā Osakā un vijoli sāka spēlēt 4 gadu vecumā. Patlaban viņa turpina mācības Tokijas Mūzikas koledžā ar īpašu stipendiju.

"Hina Maeda ir ļoti aizraujoša, spēcīga un saistoša skatuves māksliniece, un publika visā pasaulē nespēs viņā neiemīlēties, kā Poznaņas iedzīvotāji un mūsu tiešsaistes auditorija to izdarījuši šonedēļ. Mēs visi esam sajūsmā par to, kā Hina patiešām uzplaukst, uzzied un sāk savu lidojumu starptautiskajā arēnā," pēc Veņavska vijolnieku konkursa noslēguma sacīja The Violin Channel dibinātājs un direktors Džefrijs Džons Deiviss.

Tiešraidi "Klasikā" vadīs Ilze Medne, starpbrīdī piedāvājot gan Rūtas Paulas sarunu ar diriģentu Gunti Kuzmu un komponistu Juri Karlsonu, gan interviju ar Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistaru Klāvu Jankevicu.

Programmā:

Kārlis Marija Vēbers - Uvertīra operai "Eiriante"
Henriks Veņavskis - Otrais Koncerts vijolei un orķestrim reminorā op. 22
Sergejs Rahmaņinovs - Simfoniskā poēma "Mirušo sala" laminorā op. 29
Juris Karlsons - "Noslēpumainais dārzs" (pasaules pirmatskaņojums)