Tiešraidē no Ventspils koncertzāles “Latvija” – komponista Imanta Ramiņa 80 gadu jubilejas koncerts, kura pirmajā daļā izskanēja a cappella kordarbi, bet otrajā - Vijoļkoncerta Latvijas pirmatskaņojums ar Lauras Zariņas (vijole) un Viktorijas Majores (soprāns) solo, kā arī 104. psalms “Es dziedāšu tam Kungam”. Pie Valsts akadēmiskā kora “Latvija” un Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults Māris Sirmais.

 Starpbrīdī - Intas Pīrāgas saruna ar jubilāru, komponistu Imantu Ramiņu un diriģenti Ilzi Valci.

Komponists dzimis 1943. gada 18. septembrī Ventspilī. 1948. gadā ar ģimeni caur Vācijas Mērbekas bēgļu nometni devies trimdas gaitās uz Kanādu, Ontario pilsētiņu Kokreni. Mācījies pie Toronto simfoniskā orķestra koncertmeistara Alberta Baca. Vijoles specialitātē saņēmis Toronto Karaliskās konservatorijas ARTC diplomu, vienlaikus beidzot Dzērvisa vidusskolu (1962). Absolvējis Toronto universitāti, iegūstot bakalaura grādu mūzikā (1966). Zalcburgas Akademie Mozarteum papildinājies kompozīcijā, vijoļspēlē, diriģēšanā, kā arī spēlējis Camerata academica orķestrī (1966–1968).

Pēc mūzikas studijām Zalcburgā atgriezies Kanādā un devies uz Britu Kolumbijas Prinsdžordžas pilsētu, kur Jaunkaledonijas koledžā nodibinājis mūzikas departamentu un darbojies tajā līdz 1972. gadam. Nodibinājis Jaunkaledonijas kamerorķestri (1971), ko 1981. gadā pārdēvē par Prinča Džordža orķestri, Okenegenas jauniešu simfonisko orķestri (1989), bērnu kori Nova (1983), kamerkori "Aura" (1979). Bijis aktīvs diskusiju, simpoziju referents kora mūzikai veltītajās konferencēs (piem., Pasaules kora mūzikas festivālā Vankūverā). Kopš 1977. gada ir Vernonas Mūzikas skolas pedagogs. Bijis Okenegenas simfoniskā kora vadītājs un Okenegenas simfoniskā orķestra mūziķis (1978–1982).

Komponista mūzika skanējusi visos kontinentos daudzu ievērojamu mūziķu un kolektīvu atskaņojumā. Nozīmīgāko pasūtījuma darbu vidū ir Vijoļkoncerts, kas komponēts Vankūveras simfoniskajam orķestrim, Fagota koncerts Džordžam Cukermanim un "Soneti Orfejam" Toronto Orfeja korim, kā arī izvērstas formas darbi Sv. Labrenča korim Monreālā un Toronto Mendelsona korim. Būdams diriģents, piedalījies vairāku savu un citu mūsdienu komponistu darbu atskaņojumos. Kārļa Gopera fonda laureāts (2005). Saņēmis Okenegenas Mūzikas balvu (2011).

Arvīds Bomiks, Mārīte Dombrovska © LMIC

Koncerta programma:

 I daļa

Ave Verum Corpus

Ubi Caritas

Stabat Mater

"Jūrai" (vārdi - Kārlis Skalbe)

Alelluia, Amen

Ave Maria (solo - Oksana Ņikitjuka, mecosoprāns)

"Jau sauļeite", latgaliešu tautasdziesmas apdare

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais

II daļa

Koncerts vijolei un orķestrim

Liepājas Simfoniskais orķestris, Laura Zariņa (vijole), Viktorija Majore (soprāns)

I Will Sing Unto the Lord

Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”