Tiešraidē no Dzintaru koncertzāles "Jūrmalas festivāla" ietvaros skan Gustava Mālera monumentālais opuss "Dziesma par zemi" (1909). Atskaņojumā piedalās Zanda Švēde (mecosoprāns), Aleksandrs Antoņenko (tenors), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Poga.

Gustava Mālera "Dziesmu par zemi" diriģents Leonards Bernsteins dēvēja par Mālera izcilāko simfoniju. Apjomīgā apcere diviem solistiem un orķestrim sešās daļās par dzīves īsuma un mirstīguma nenovēršamību saviļņojošajā finālā aizved mūs pie mūžības vārtiem tā, kā to spēj vienīgi cilvēces dižākie mākslas sasniegumi. Tās tekstu veido 8. gadsimta ķīniešu dzejnieku vārsmas vācu tulkojumā.

Gustavs Mālers pieder 19. – 20. gadsimta mijas vēlīno romantiķu un agrīno modernistu paaudzei. Mūsdienās viņš pamatoti tiek uzskatīts par vienu no dižākajiem 20. gadsimta simfoniķiem, un viņa simfonijas ir katra sevis cienoša orķestra repertuārā. "Dziesmā par zemi" apvienojas Mālera divas lielākās mīlestības – simfonija un dziesma – , kuras viņš komponēja visas dzīves garumā. Mālera sacerētas dziesmas ir kā personiska dienasgrāmata, bet savās deviņās simfonijās Mālers centies radīt visaptverošu vēstījumu cilvēcei, apcerot mūžību, cilvēcību, Dievu un nāvi. Būtiska nozīme viņa skaņdarbos ir arī groteskai, sadzīves mūzikai un dabai.

"Dziesma par zemi" ir ģeniālā komponista mūža nogales opuss un daiļrades kvintesence, kurā Mālers atskatījies uz dzīvības un nāves cikliskumu.

Koncerta solisti būs starptautiski atzītais latviešu mecosoprāns Zanda Švēde, Frankfurtes operas soliste kopš 2018. gada. Zanda Švēde ir pazīstama daudzos ASV opernamos – lomas izpildītas Kanzasā, Sietlā un Pitsburgā, Sanfrancisko, Ziemeļkarolīnas un Palmbīčas, kā arī Aidaho opernamos, Čikāgas liriskajā operā un Atlantas operā. Līdztekus skatuvisko tēlu interpretācijām Švēde ir arī aktīva koncertžanra māksliniece. Kopā ar Sanfrancisko simfonisko orķestri viņa piedalījusies Bēthovena 9. simfonijas atskaņojumā, bet diriģenta Gustavo Dudamela vadībā izpildījusi mecosoprāna partiju Bernsteina Mesā kopā ar Losandželosas filharmoniķiem.

Pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko uzstājies uz pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuvēm, izdziedot un izdzīvojot vadošās tenora lomas, kopskaitā jau tuvu pie trīsdesmit.  Metropolitēna opera Ņujorkā, Milānas La Scala, Londonas Koventgārdena opera, Vīnes Valsts opera ir tikai dažas no prestižajām skatuvēm, kuras regulāri aicinājušas Aleksandru Antoņenko uz operu iestudējumiem. Viena no viņa vizītkartēm opermūzikas pasaulē ir titulloma Džuzepes Verdi operā "Otello".

Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies šī orķestra līdzšinējais galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Andris Poga, kurš no 2021./2022. gada sezonas būs Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Pēdējās sezonās viņš diriģējis daudzus vadošos pasaules orķestrus – Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio simfonisko orķestri, Minhenes un Drēzdenes filharmoniķus, Berlīnes Vācu simfonisko orķestri, Leipcigas Gewandhaus, Cīrihes Tonhalle orķestri un daudzus citus.