Tiešraidē no Lielās ģildes "Klasikā" skan Ludviga van Bēthovena "Svinīgā mesa" (Missa Solemnis).

Atskaņojumā piedalās Jena Čoi (Yena Choi, soprāns), Helēna Lepalāna (Helen Lepalaan,mecosoprāns), Kristians Elsners (Christian Elsner, tenors), Lisandro Abadī (Lisandro Abadie, basbaritons), Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga un diriģents Tenu Kaljuste.

"No sirds lai tālāk tā iet uz sirdi," Missa Solemnis partitūrā raksta Ludvigs van Bēthovens. Komponista dotie ceļavārdi sniedz atslēgu tai neaptveramajai, godbijiību raisošajai dziļuma dimensijai, kas dveš no šī varenā opusa taktīm. Ar pavasara palu sparu tas iziet no liturģijas skaidrajām krasta līnijām un aizskalo domas un vārdus, kuros ierasti ietērpjam mūziku.

Dažuprāt, Bēthovens ar "Svinīgo mesu" ne vien pietuvojies baroka un renesanses dižgariem, viņam izdevies pacelties vēl augstāk – pāri Baham, pāri Palestrīnam. Mesas pavedienus Lielajā ģildē vienkopus savīs pieredzējušais lielo mūzikas audeklu meistars, izcilais igauņu maestro Tenu Kaljuste. Šīs patiesi grandiozās ieceres īstenošanā viņš talkā aicinājis teicamus sabiedrotos, toskait Valsts akadēmisko kori "Latvija" – sapņu kolektīvu Bēthovena lielformas darbu lasījumiem.