Tiešraidē no Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas - 21. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla latviešu komponistu jaundarbu koncerts, kuram šogad pasūtināti četri jauni opusi.

Komponiste, dziedātāja un grupas Latvian Voices līdere Laura Jēkabsone ir uzrakstījusi darbu par Lilitu, Ādama pirmo sievu pēc senebreju mitoloģijas. Sīraha gudrības grāmatas rakstos vēstīts par Lilitas nepakļaušanos Ādamam, kā rezultātā viņa pametusi paradīzi, nošķīrusies no Dieva un kļuvusi par dēmonu. Vēlāk Dievs radīja Ievu no Ādama ribas, simbolizējot sievietes pakļaušanu un konflikta izbeigšanu.

Pianists Vestards Šimkus komponējis Missa brevis jauktajam korim un instrumentālam trio (klavieres, čells, vijole). Šī mūzikas skaņu saruna iecerēta kā ceļš, pa kuru mēs visi kopā dosimies kaut nelielu solīti tās gaismas virzienā, kura, cerams, ir dievišķa.

Grupas Framest līderis Jānis Ķirsis radījis darbu „Ādams un Ieva”, kas veltīts mīlestības trīsvienībai – Ādamam, Ievai un Dievam. Par pamatu ņemtas Māra Subača pasakas par dialogu starp Ādamu un Dievu, kur Ādams ļoti naivi un tajā pašā laikā godīgi sarunājas ar Radītāju. Šajos dialogos izskan jautājumi – Kas ir dzīvības pamatā? Kas ir mīlestības pamatā? Kā būvējas un veidojas attiecības un garīgā pasaule?

Algoritmu meistaram, komponistam Platonam Buravickim ir tapis darbs “Dziesmas par zemi, dziesmas par māju’’ – par to, kā cilvēce attiecas izturas pret savu dzīvesvietu, kā viņi dzīvo uz zemes, un kā viņi prot vai arī neprot uz tās dzīvot.

Tiešraidi vadīja Rūta Paula, pēc koncerta uz sarunu aicinot mūzikas autorus Vestardu Šimkus un Lauru Jēkabsoni un diriģentu Māri Sirmo