Tiešraidē no Rīgas Doma "Klasika" aicināja baudīt 17. Starptautiskā Garīgās mūzikas festivāla koncertu, kurā Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un diriģents Māris Sirmais" pirmatskaņoja trīs latviešu komponistu skaņdarbus: Kārļa Lāča Te Deum, Kaspara Zemīša Mesu un Riharda Dubras My Soul.

Kārlis Lācis: "Manā mūžā pirmo reizi - latīņu teksts, pirmo reizi - Te Deum, tātad garīgs skaņdarbs, pirmo reizi - ērģeles, pirmo reizi - Rīgas Doma baznīcas akustika... "

Kaspars Zemītis: "Jutu, ka tas man noteikti jādara un es to gribu darīt. Mesa - man tas ir ļoti būtiski. Jau šobrīd ir sajūta, ka tas ir viens no lielākajiem notikumiem manā dzīvē..."

Rihards Dubra: "Angļu valodai, protams, ir gluži citāda skaņa nekā latīņu valodai - arī tas bija gana rosinoši. Darbs izvērtās gluži savādāks nekā citi - arī runājot par muzikālajām krāsām"

Kopā ar kori "Latvija" šajā vakarā solistu lomās bija Kaspars Zemītis (ģitāra), Elīna Endzele (sitaminstrumenti), Kristīne Adamaite (ērģeles), Ernests Mediņš (sitaminstrumenti), Guna Āboltiņa (čells), Aivars Vadonis (mežrags) un Krišjānis Rērihs (mežrags).

Tiešraidi vadīja Inga Saksone.