Šonedēļ raidījuma vadītāja Inta Pīrāga ciemojas pie bērnu deju kolektīva „Teiksmiņa”, kas pēc izciliem rezultātiem visās vecuma grupās XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra apguves un dalībnieku atlases skatēs, šobrīd gatavojas 35 gadu jubilejas koncertam „KOPĀ KOPĀ”. 7. Jūnijā Ķīpsalas hallē piedalīsies teju 300 dažādu paaudžu dejotāji, bet par lustīgu dejas soli gādās folkloras kopa „Tarķšķi”. Ar deju kolektīva vadītāju Ingu Pulmani un vairākiem dalībniekiem runājam par motivāciju, mēģinājuma un koncerta brīžiem, prieku, satraukumu, kopā būšanu un daudz ko citu.
Virsdiriģents un noslēguma koncerta „TE-AUST” mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols dalās sajūtās par pirmajām pērlēm „Savīšanās ceļa” pieturvietās Jūrmalā, Tukumā, Talsos un Piltenē, kas svētku laikā pārtaps vides objektā „Vijums” un būs skatāms Vērmanes dārzā Rīgā. Runājam arī par dižkoncertu „Vēl viena dziesma būs”, kas par godu Dziesmu un Mūzikas svētkiem Jelgavā pirms 130 gadiem, notiks brīvdabas koncertzālē „Mītava” 31. maijā.
Atzīmējot Latgales Dziesmusvētku simtgadi, 1. jūnijā atjaunotajā Stropu estrādē Daugavpilī notiks Latgales dziesmu svētku Lielkoncerts „Dod man spēku!”, un tā mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jevgeņijs Ustinskovs atgādina, kāda ir šo svētku vēsture un tagadne, priecājas par spēcīgo latgaliešu dziesmu pūru, kuplo dalībnieku pulku, kuri pārstāvēs arī Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Sēlijas novadus. Viņš lepojas arī ar Daugavpils "Iespēju vidusskolas" koru panākumiem skatē, kas rezultēsies ar dalību konkursa finālā.
Raidījums tapis sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X