Romualda Kalsona miniatūru "Valsis-kaprīze" flautai un klavierēm Latvijas Radio studijā ieskaņojusi Anete Toča un Agnese Egliņa.

Anetei Točai šī nav pirmā satikšanās ar Romualda Kalsona "Valsi-kaprīzi": "Šis skaņdarbs ir no flautistu vidū ļoti populāras Romualda Kalsona svītas, kas daudz spēlēta un īpaši iecienīta tieši mūzikas skolās. "Valsis-kaprīze" ir viena no šīs svītas daļām, kas man labi zināma, bet ar Agnesi to, šķiet, izdevās pacelt jaunā un nebijušā skanējumā. Prieks, ka šī mūzika beidzot ieskaņota un iemūžināta."

Tikām Agnesei šī bijusi pirmā satikšanās ar "Valsi-kaprīzi".

"Kad pirmo reizi satikāmies ar Aneti un sākām mēģināt, darbs likās pavisam svešs, lai gan no šīs svītas ne reizi vien jau biju koncertos spēlējusi gan "Deju", gan "Improvizāciju". Kā teicu mūsu skaņu režisoram Varim Kurmiņam, ar katru spēlēšanas reizi tas aizvien vairāk iepatikās, un nu jau ceru, ka ar Aneti mums būs kopīgi koncerti, kuros varēsim šo darbu atskaņot."

Un ko šeit atrodam no Romualda Kalsona rokraksta? "Domāju, humora un smaida nots šeit ir izteikta," - tā Anete. Bet Agnese kolēģi papildina: "Kalsonam raksturīgā groteska attiecināma arī uz šo miniatūru. Viens nu gan - vienai otru mums ļoti jāsajūt kā ansambli.

Šajā mūzikā jāelpo kopā, lai tā varētu izskanēt.

Ar Aneti mums labi sanāk - ceru, ka Romualds Kalsons šo ierakstu klausīsies radio! Vienmēr, kad ar viņu konsultējos par interpretācijām, komponists atteic, ka vēloties sagaidīt pārsteigumu un atskaņojumu pirms koncerta nemaz negrib dzirdēt."

"Tāpēc sirsnīgs sveiciens Romualdam Kalsonam - ceram, ka šoreiz sagādājam patīkamu pārsteigumu!" - tā Anete Toča.