Jāzepa Mediņa (1877-1947) Svītas all'antica (1935) nošu pārraksts datēts ar 1937. gadu, bet 2017. gada oktobrī to Lielajā ģildē jaunieskaņojis LNSO diriģenta Andra Pogas vadībā.

Mūzikas zinātniece, LMIC direktore Ināra Jakubone: "Jāņem vērā, ka sākotnēji svīta tapusi kā skaņdarbs divām vijolēm, čellam un kontrabasam. Pārlikums kamerorķestrim nācis tikai pēc tam - izskatās, ka tuvu autora sešdesmitajai jubilejai. Opuss nav no tiem Jāzepa Mediņa vērienīgajiem simfoniskajiem opusiem, kādas ir viņa simfonijas.

Mūsu mūzikas klasiķis šeit atklājies ļoti klasisks - viņš necenšas radīt neko jaunu un sagādāt mums kādus pārsteigumus. Nē, viņš ir tik klasisks, cik vien klasisks var būt - formveidē, tonālajās attiecībās, harmonijās.

Jānis Zālītis par Mediņu savulaik rakstījis, ka viņa "orķestra darbos gan parādās droša tehnika, ievērojama erudīcija formā un instrumentācijā, bet mūzikai trūkst dziļākas īpatnības". Piekrītu! Fotoreālisma manierē viņš fotografē klasicismu, Grīga Svītu no Holberga laikiem, Vītola Skerco, Haidnu. Viens pret vienu viņš cenšas restaurēt - vienkārši, nepretenciozi. Mūzika, kas ierindojama skaisto melodiju lokā."

LNSO galvenais diriģents Andris Poga: "Biju pazīstams ar šo mūziku vēl Mediņskolā - kad izveidoju kamerorķestri "Konsonanse", šis darbs figurēja kādā no pirmajiem koncertiem. Bija atkal interesanti sastapties ar šo rokrakstu un vairāk nekā pēc desmit gadiem uz šo mūziku paskatīties no tagadējās perspektīvas.

Tolaik sev uzdevu daudz mazāk kritiskus jautājumus, kā šī mūzika būtu jāspēlē.

Šoreiz ar mūziķiem apspriedāmies - kā spēlēsim, kā uztversim all'antica? Vai ļausimies sajūtām, kā esam pieraduši atskaņot Mediņu - romantiski, ar dziedājumu, siltu skaņu, vai iesim to ceļu, uz ko vedina nosaukums, meklējot barokālu piegājienu? Tomēr šis otrs - barokālais ceļš, kaut šķita vilinošāks un autentiskāks, līdz galam nevarē`ja tikt realizēts, jo partitūrā ir daudz romantisku intonāciju un triepienu, arī veids, kā viņš strādājis ar faktūru, neļauj to autentiski un barokāli nospēlēt. Daudzviet - jā, bet ne visur."

Svīta ir trijdaļīga: Moderato con moto - Sarabanda - Allegro

Pārraides tapšanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.