Par jaunu un garšīgu kārtu "Rupjmaizes kārtojumā" jau atkal parūpējies fagotists Jānis Semjonovs un pianiste Agnese Egliņa, kuru ieskaņojumā baudām Jāņa Ķepīša "Šūpļa dziesmu kustīgam zēnam"...

"Kad Latvijas Radio uzaicināja mūs veikt ierakstus, nopriecajāmies un tikām pie notīm - sākumā nevarējam saprast, kas un kā, jo notis bija rokrakstā, vairāku diezu - par daudz, dažas vietas padzisušas, bet tad, pateicoties radioļaudīm, notis tika pārrakstītas un tagad tās pieejamas labā kvalitātē," stāsta Jānis.

"Es arī sākumā rokraksta partitūrā izlasīju, ka tā ir šūpļa dziesma lustīgam zēnam," smej Agnese.

Jānis: "Interesanti, ka šī kompozīcija veltīta izcilā latviešu fagotista Andra Arnicāna kundzes, pianistes Noras Lūses tēvam Jurim Lūsim - viņš acīredzot bijis visai kustīgs "objekts", un, iespējams, viens no līdzeļiem, lai vecāki varētu iet normāli pagulēt, bijusi šī sūpļa dziesma... Mans paša dēls arī ir kustīgs, bet gulētejot - ļoti mierīgs, tā ka šī šūpuļdziesma nenoderēs. Taču tā ir ļoti sirsnīga un mīļa."

"Ļoti skaists skaņdarbs, kas noteikti iekļausies mūsu repertuārā," kolēģi papildina Agnese. "Lielisks gabaliņš, kas noderēs kā piedevas. Noslēgumā - skaistās latviešu tautasdziesmas "Aijā, žūžū" motīvs - tāds mūsu tautas kods. Dziesmiņa ir ģeniāla savā vienkāršībā."

Vai var sazīmēt, ka Jānis Ķepītis ir latviešu komponists? "Latviešiem ir daudz grūtsirdīgu kompozīciju, bet šis nav tas gadījums - skaņdarbs ir asprātīgs, ar spilgtu humora izjutu," prāto Jānis.

"Savā ziņā tieši tāpec Jānis Ķepītis arī ir unikāls - ka viņš atļaujas būt smieklīgs, asprātīgs, jancīgs, humorīgs. Daudzi no mūsu komponistiem to neuzdrīkstas - kaut apveltīti ar labu humora izjūtu, viņiem negribas būt klauniem. Bet tāda ir dzīve - mum visiem taču patīk patīk labas anekdotes un joki," ir pārliecināta Agnese.

"Cerams, ka Latvijas Radio ar laiku vēl kaut ko arhīvos atradīs - esam uzsildīti un gatavi jauniem ieskaņojumiem!" - tā Jānis.