3. daļu jeb "Burlesku" - Marcia alla Burla - no Ādolfa Skultes stīgu kvarteta projektam "Rupjmaizes kārtojums" ieskaņojis stīgu kvartets "3 + 1" – vijolnieces Beāte Račko un Liene Neija-Kalniņa, altists Arigo Štrāls un čelliste Diana Ozoliņa.

Stīgu kvartets ir darbs, ar kuru Ādolfs Skulte pabeidza Konservatoriju, studēdams Jāzepa Vītola vadībā. Tolaik viņš bija jauns, iemīlējies, jo gadu vēlāk apprecējās. Pārsteigumiem bagāts kvartets, un tāda, šķiet, ir arī tā trešā daļa.

"Grūti jau pateikt bez pārējā konteksta, jo spēlējam tikai vienu daļu," spriež Diana Oozliņa. "Taču jau tapis skaidrs, ka partitūra diezgan pieņķerīga, vēl autora roka nav tik veiksmīgi "ierakstījusies". Burleskā var sajust, ka ļoti spilgta izteiksmība - tēmas raksturīgas, latviskas. Šo darbu noteikti varētu spēlēt studenti, jo te ir labas ansambļa lietas, kur citam citā jāieklausās, visas četras partijas - līdzvērtīgas."

Arigo Štrāls tikām smej, ka viņam šis darbs raisot asociācijas ar Rūdolfa Blaumaņa "Velniņiem". "Nu, vai vismaz kaut kādiem burlakiem, kuri naktī skrien un zog, un pēc tā tremolo alts man šķiet kā tāds gailis, kas no rīta nodzied - tad sāk aust saule un nakts nedarbi tā kā būtu jābeidz, un burlaki aizšmauc projām. Vitāls, enerģijas un gaišu nebēdnību pilns skaņdarbs: profesionāli uzrakstīts, labi instrumentēts."

Arī Beāte Račko kolēģus papildina, sakot ka nudien te esot emociju pilns spektrs! "Spoži, gaiši, priecīgi, enerģiski - un tautiskums visam pa vidu."