Ādolfa Ābeles smalko kamermūzikas pērli - "Lidulītes valsi" - Latvijas Radio I studijā ieskaņojusi pianiste Ilze Jaunzeme, kuras vārds Latvijā nav bieži dzirdams.

Kaut arī pianiste absolvējusi JVLMA, kur mācījusies pie Arņa Zandmaņa, Hertas Hansenas un Sergeja Osokina, Latvijā viņa joprojām ir reti. "Pērn studēju Kanādā, pirms tam vairākus gadus strādāju mūzikas skolā, bet tagad esmu atpakaļ un bazējos Latvijā," stāsta Ilze, kura lielākoties muzicē ārzemēs, pārsvarā Eiropā.

Kādas bijušas pirmās emocijas, saņemot Ādolfa Ābeles "Lidulītes valša" notis? "No sākuma izskatījās, ka nekā grūta te nav, tomēr muzikālie izaicinājumi šeit ir," neslēpj jaunā māksliniece.

Vaicāta, cik lielā mērā šeit var atpazīt smalkā kormūzikas meistara Ādolfa Ābeles rokrakstu, Ilze teic tā: "Šeit gan viņš parādās vairāk no humorīgā viedokļa - tas nav nopietns valsis, drīzāk ar viegluma un draiskulīguma dzirksti."

Pēc visa spriežot, "Lidulītes valsis" pieder Ādolfa Ābeles agrīnajiem darbiem, jo 1911. gadā viņš absolvējis Latvijas Valsts konservatoriju, bet jau 1912. gadā ticis publicēts šis darbs.