Tverot gada priecīgāko svētku noskaņu, sestdien, 17. decembrī plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" viesosies vokālā grupa Framest, Kristapa Vanadziņa džeza trio un dziedātājs Daniels Čačija. Mūziķi klausītājiem sagatavojuši īpašu programmu, kurā skanēs skaistākās un populārākās dziesmas no Latvijas un pasaules Ziemassvētku džeza zelta repertuāra. 

Lai plašāk pastāstītu par šo aizraujošo kultūrnotikumu, "Klasikas" studijā viesojas Kristaps Vanadziņš, bet ar Framest vadītāju Jāni Ķirsi sazināmies telefoniski. 

Mūziķi koncertprogrammu veidojuši kā laika apli, kurā iekļautas kā tradicionālās svētku dziesmas jaunās aranžijās, tā laikmetu pārdzīvojušie milži. Džeza mūzikas valdzinošās un atraktīvās noskaņas atklāsies ne tikai ārzemju grandu Frenka Sinatras un Lūisa Ārmstronga savulaik ieskaņotajos hitos, bet arī mūsu pašu dižgaru Raimonda Paula un Zigmara Liepiņa melodijās.

Tas būs piedzīvojums ne tikai izpildītājiem, bet arī klausītājiem, ceļojot atpakaļ laikā uz pagājušā gadsimta 60. gadiem, kad slavas virsotnē esošais dziedātājs Frenks Sinatra apbūra publiku ar savu samtaino, izteiksmīgo balss tembru, piešķirot džeza žanram pavisam jaunus strāvojumus. Šajās sajūtās ar Ziemassvētku melodijām apmeklētājus vedīs horvātu izcelsmes džeza dziedātājs Daniels Čačija, kurš šos darbus var izpildīt kā neviens cits.

Koncertā izskanēs arī īpaši veltījumi šī gada jubilārei, dzejniecei Mārai Zālītei – tiks pirmatskaņoti džeza pianista un komponista Kristapa Vanadziņa un komponista Jāņa Ķirša radītie jaundarbi, kas vēstīs par latviskumu, gadskārtām un mīlestību pret Latviju. Neaizmirstot arī par otru šī gada jubilāru Zigmaru Liepiņu, pavisam nebijušā skanējumā klusumu pirms vētras un pasaku valstību iepazīsim dziesmā "Sēž uz sliekšņa Pasaciņa".