Sarunā ar Rīgas kamerkora "Ave Sol" māksliniecisko vadītāju Andri Veismani runājam par 10. decembra koncertu "Ziemassvētku oratorija" Rīgas Domā un 25. decembra svētku koncertu Lielajā ģildē. Andris stāsta par dažādos mākslas veidos talantīgajiem kora māksliniekiem, muzikālām draudzībām un radošām sadarbībām, kā arī kāda mūziķa negaidītu, bet patīkamu atgriešanos "Ave Sol".


10. decembrī Rīgas Domā koncerta “Ziemassvētku oratorija” centrā - Kamila Sensānsa opuss, kura atskaņojumam pieaicināts Rīgas Doma kora skolas jaukto koris, bet solisti būs Agate Grīnhofa, Kristīne Freimane, Aleksandra Špicberga, Mārtiņš Zvīgulis un Artūrs Švarcbahs.

Kamila Sensānsa oratorijai līdzās skanēs igauņu komponista Arvo Perta spiričuels “Which was the son of…”, Aigars Reinis spēlēs Šarla Marijas Vidora Tokātu” no Piektās ērģeļsimfonijas, bet koncerta kulminācija būs Riharda Dubras 2021. gadā sacerētais lieldarbs “Tēvreize” lielam korim, ērģelēm un instrumentālam ansamblim, kā arī dziedātāju kvintetam un diviem kvartetiem, kas būs izvietoti visā Doma baznīcā.

Ziemassvētku dienā, 25. decembrī, Lielajā ģildē skanēs vēl viena Rīgas kamerkora “Ave Sol” tradīcija – dāvana rīdziniekiem svētkos jeb laicīgās mūzikas koncerts “Ziemassvētku noskaņa”, kurā šogad gaidāma gan latviešu klasika, gan Jāņa Ķirša Ziemassvētku kantātes pirmatskaņojums.