Sestdien, 20. janvārī, Rīgas Kino muzejā notiks performance "Make yourself at home" ("Jūties kā mājās").

Māju, piederības un identitātes jautājums ir centrālā tēma performancei, kas tapusi sadarbojoties lietuviešu dejotājai un horeogrāfei Gabrielai Emīlijai Aidulei un latviešu māksliniecei un pedagoģei Gundegai Melbergai. Abas jau vairākus gadus dzīvo un strādā "starp" valstīm – Lietuvu, Latviju, Nīderlandi un nu arī Vāciju.

Telefonsarunā Gundega Melberga atklāj, kā no pedagoģijas paplašinājusi savu izpausmju diapazonu līdz radošam mākslinieciskumam, un pastāsta, kā satikusies ar 20. janvārī Kino muzejā gaidāmās performances otru mākslinieci - lietuviešu dejotāju Gabrielu Emīliju Aiduli.Performances autores pieskaras 21. gadsimta multimodālās pasaules samilzušajiem problēmjautājumiem un cenšas ar multimediju mākslas palīdzību atbildēt, kas mums katram ir mājas, kā gūt māju izjūtu un to noturēt.

Performances struktūru veido skaņa, teksts un kustība. Performance ir 15 minūšu garšs poētisks un ļoti intīms vērojums, ko veido interneta vidē atrasti un Gundegas rakstīti teksti, ikdienas trokšņu un dabas skaņu ieraksti, kā arī Gabrieles veidota kustību hoerogrāfija, ko izpilda abas mākslinieces.

Pēc performances plkst. 14:30 tiks izrādīta režisores Lailas Pakalniņas 2021. gada filma "Mājas". Filma par cilvēkiem, viņu mājām un filmu.

Gundega Melberga ir latviešu māksliniece-pedagoģe, kuras radošā prakse fokusējas uz cilvēka un apkārtējās vides attiecībām. Viņas mākslinieciskā un arī izglītojošā darba centrā ir cilvēka neracionālās, ķermeniskās pieredzes. Gundegas darbu lielā mērā iedvesmojušas jaunā materiālisma idejas par indivīda materializēšanos caur attiecībām ar otru – vidi, dabu, visu, kas ir ne-cilvēks. Viņa galvenokārt darbojas fotogrāfijā, nereti kombinējot to ar tekstu, skaņas mākslas un performances elementiem.