Lūznavas muižas vasara no 24. līdz 27. augustam nu jau ceturto reizi noslēgsies ar Baltijas džeza festivālu "Šķiuņa džezs" norisi. 

Par festivāla augšanu, programmu un mūziku "Klasikai" stāsta "Šķiuņa džeza" mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs, kurš sarunas gaitā uzsver:

"Šajā vietā ir kaut kāda īpaša aura... Vismaz trešdaļu no visa, kas šeit notiek, nosaka tieši šī vieta. Te instrumenti skan savādāk, un domāju, ka arī studenti to sajūt." 

***

Festivālu "Šķiuņa džezs" 24. augustā atklās flautistes Ilonas Kudiņas muzikālais projekts Baltic Transit, bet festivāla turpinājumā gaidāmas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas džeza mūzikas apvienību uzstāšanās. Festivālā koncertēs Mirage Jazz Orchestra, Broken Glass 4tet, "Atis Andersons Organ Trio", Linda Kanter & Taavo Remmel Band, Kestutis Vaiginis Quartet, bet tā noslēgumā gaidāma tradicionālā Rēzeknes bigbenda un solistu – "Škiuņa džezs" pasniedzēju – īpaši festivālam gatavotā koncertprogramma.

Līdzās ierastajai un bagātīgajai džeza koncertu programmai, kurā piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un ASV mūziķi, festivāla "Škiuņa džezs" nozīmīga daļa būs arī meistarklases, kurās savu pieredzi var papildināt topošie un esošie džeza entuziasti. 

Festivāla "Škiuņa džezs" meistarklases ir lieliska iespēja Baltijas valstu mūzikas skolu un augstskolu studentiem, topošajiem mūziķiem un citiem džeza entuziastiem papildināt mūzikas instrumentu un vokālās prasmes, kā arī attīstīt improvizēšanas spēju un kopā spēlēšanu ansambļos starptautiskas profesionāļu komandas vadībā. Līdzās intensīvām nodarbībām, pasniedzēji un meistarklašu studenti saspēlējas publiskajos džema vakaros. Šogad festivāla meistarklases vadīs Linda Kantere (vokāls, ansamblis, improvizācija/Igaunija), Artūrs Kutepovs (ģitāra, ansamblis, improvizācija/Latvija), Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti, ansamblis, imrpovizācija/Latvija), Artis Orubs (sitamie instrumenti, ansamblis, improvizācija/Latvija), Tāvo Remmels (kontrabass, basģitāra, ansamblis, improvizācija/Igaunija), Kēstutis Vaiginis (pūšamie instrumenti, ansamblis, imrpovizācija/Lietuva) un Prans Kentra (ritmika, ansamblis, improvizācija/Lietuva).