14. novembrī J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks koncerts “Profesors Ventis Zilberts. Mans 100. semestris”, kurā, profesora aicināti, piedalīsies dziedātāja Inga Šļubovska-Kancevičaun pianisti, JVLMA docētāji, kādreizējie Venta Zilberta studenti, kopā ar domubiedriem: Vita Vēriņa un Gunta Greisle /mecosoprāns/, Normunds Vīksne un Antra Vīksne, Inguna Puriņa, Mārtiņš Zilberts un Rihards Millers /baritons/, Veronika Rinkule un Jānis Rinkulis /čells/, Jānis Rinkulis juniors /čells/, Edgars Tomševics un Kristīne Gailīte /soprāns/

Sarunā ar pianistu Venti Zilbertu - par pedagoģisko aicinājumu, par repertuāru, kas paplašināja ne tikai viņa kā solo mākslinieka un koncertmeistara, bet arī kā pedagoga redzesloku. Ventis Zilberts lepojas ar saviem 124 audzēkņiem, no kuriem liela daļa turpina gaitas ārzemēs. Uzzinām arī par koncerta koncepciju programmu, kā arī atmiņas par profesora skolotājiem ar lielo burtu.

Ventis Zilberts: "Ir mākslinieki, kuri ar pasākumu, izrādi vai koncertu svin kādu savu apaļo jubileju. Man tuvāka liekas tradīcija, kāda pārsvarā bija pirmskara Latvijā – atzīmēt radošā vai pedagoģiskā darba gadskārtas. Mans 100. semestris – tā nav tikai vārdu spēle, ticiet  vai ne, es joprojām mācos – no saviem kolēģiem un no domubiedriem mūzikā, noteikti arī no saviem studentiem."