Pianiste Agnese Egliņa, vijolnieks Daniils Bulajevs un  čelliste Guna Šnē nesen izveidojuši jaunu apvienību un 6. martā VEF Kultūras pils kamerzālē piedāvās koncertu, kurā skanēs Johannesa Brāmsa Pirmais klaviertrio, Fazila Saja opuss Space Jump par saviļņojošo un pārcilvēcisko Baumgartnera lēcienu no stratosfēras līdz zemei un Paula Šēnfelda Kafejnīcas mūzika ar čigānu un hasīdu melodijām, kas aizvedīs ceļojumā no Amerikas līdz Vīnei.

Klasikas studijā tiekamies ar divām no jaunā trio dalībniecēm – Gunu Šnē un Agnesi Egliņu.

"Jebkuru koncertprogrammu veidojot, svarīgs faktors noteikti ir personība – iepazītais draugs, iepazītais kolēģis, domubiedrs. Guna man jau ir kā skatuves māsa, un arī ar Daniilu, jāsaka, ka ne gluži sieva (smejas kopā ar Gunu Šnē un Intu Pīrāgu), bet šī draudzība ar viņu daudzu gadu garumā man ir ļoti tuva. Tiešām izbaudu katru satikšanos – gan uz skatuves, gan aizskatuvē, jo Daniils ir izcils mūziķis, virtuozs, fantastiski intuitīvs draugs uz skatuves – domubiedrs, kurš vienmēr visu mūziku un visu savu personību veltīs tieši mūzikai, un mūzika būs tā augstākā vērtība jebkurā programmā. Tad arī veidojas koncertprogramma un veidojas sastāvs – Daniils, Guna un es. Tā ir tāda draugu-domubiedru biedrība." 

Agneses Egliņas domai piekrīt arī Guna Šnē. 

"Manuprāt, brīnišķīgākais kamermūzikas sadarbībā ir tad, ja tu kā mūziķis savu kolēģu dēļ gribi darīt vairāk, gribi pārkāpt pāri savām robežām un paņem no kolēģiem, cik vien daudz vari, jo viņi tevi ļoti iedvesmo. Tu esi gatavs ļoti piepūlēties un ieguldīt maksimālu atdevi. Tas ir ārkārtīgi vērtīgi – šī atvērtība, vēlēšanās gan dot, gan atbildēt, gan ieklausīties, gan reaģēt, gan visādos veidos uz skatuves būt atvērtiem, būt kopā un runāt citās dimensijās."