"Mūzika ir skaistākā dāvana, un operete ir tas žanrs, kas šodienas situācijā un sarežģītajā ikdienā paceļ cilvēku pāri ikdienai, dod prieka sajūtu, pozitīvo ziņu. Operetē vienmēr beigas ir laimīgas, un cilvēkiem ir vajadzīga ticība labajam. Tās ir pavisam vienkāršas vērtības. Dzīve ir sarežīga, bet operete - vienkārša. Ikvienam saprotama. Tas ir žanrs visiem - priekam un baudīšanai," ir pārliecināta Latvijas Operetes fonda valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Intervijā "Klasikai" viņa stāsta gan par bijušajiem un gaidāmajiem gada nogales koncertiem, gan aizvadītā gada zīmīgākajiem notikumiem, gan fonda plāniem 2017. gadā.

"Nu jau tradicionāli katru gadu noslēdzam ar Jaungada koncertiem, un šogad pirmais koncerts bija veltīts mūsu cienījamā maestro - diriģenta, pedagoga, komponista, jauno operetes mākslinieku audzinātāja Jāņa Kaijaka 85. jubilejai. Bijām priecīgi un pagodināti skaisto jubileju svinēt kopā ar pašu maestro, kurš ir gan Latvijas Operetes fonda valdes loceklis, gan šogad dibinātās Operetes un muzikālā teātra biedrības Goda biedrs," atklāj Agija. "Varēja just, cik ļoti publika gaidījusi šo brīdi - un orķestris tik lieliski klausīja maestro žestam. Tas bija ļoti saviļņojoši..."

Tuvākā nākotne saistīta ar Jaungada koncertiem 29. un 30. decembrī plkst. 18:00 kultūras pilī "Ziemeļblāzma", un Agija Ozoliņa-Kozlovska detalizēti atklāj, kas tajos piedalīsies.

Vaicāta, kāds bijis aizvadītais gads, viņa neslēpj: "Man pašai mēraukla ir mūsu klausītāji un skatītāji - viņu labās atsauksmes, uzmundrinājuma vārdi, ko bieži saņemu, smiekli un asaras. Tas ir galvenais.

Jau trīs gadus Latvijas Operetes fonds iet uz savu mērķi - Latvijā izveidot Operetes teātri. Trīs pilnvērtīgi operešu iestudējumi, Operetes festivāls Ikšķilē, muzikāla bērnu izrāde Brodvejas stilā - tā ir mūsu bilance šobrīd.

Un šis bijis pirmais gads, kad esam strādājuši kā repertuāra teātris, paralēli rādot vairākus darbus, kas ir mūsu repertuārā. Neskatoties uz to, ka mums nav savu telpu un strādājam bez dotācijas, natlaidīgi ejam uz priekšu. Soli pa solim. Turklāt dodamies viesizrādēs arī ārpus Rīgas.

Lielākais kompliments, ko dažkārt dzirdu, ir šāds: "Es atnācu un nebiju gaidījis, ka būs tik labi!"

Tas ir ļoti svarīgi - celt profesionālo latiņu un augt. Šobrīd mums trupā ir ap 100 cilvēku, uzstādām arvien sarežģītākus uzdevumus. Operete ir sarežģīts organisms - lai "uzstellētu" to precīzu kā pulksteni, tas nav vienas dienas jautājums."