12. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos Kārļa Lāča balets "Džungļu grāmata", kura muzikālais vadītājs un diriģents ir Mārtiņš Ozoliņš, bet libreta autors un horeogrāfs ir Raimonds Martinovs. Vizuālo risinājumu jauniestudējumam veido scenogrāfs Didzis Jaunzems, kostīmu māksliniece ir Elīna Milta-Niedrāja.

Šim notikumam veltītā preses konferencē ar savām idejām un pieredzi iepazīstināja Raimonds Martinovs, Elīna Milta-Niedrāja un Didzis Jaunzems, kā arī vairāki galveno lomu atveidotāji – Latvijas Nacionālā baleta vadošā soliste Sabīne Strokša (Meitene) un solisti Alise Prudāne-Spridzāne (Vilku māte), Dariuss Florians Katana (Mauglis) un Eidens Viljams Konefrijs (Mauglis un Tīģeris).

Raimonds Martinovs stāsta par baleta idejas rašanās vēsturi, par savām attiecībām ar Radjeda Kiplinga grāmatu, par dejas valodu un komandas izveidi. Elīna Milta-Niedrāja vēsta par cilvēka prāta džungļiem un kā to atveidojumu panākt ar tērpiem, kuros saplūdīs reālais ar fantāzijas pasauli. Par divām vidēm - džungļu un pilsētu pretnostatījumu scenogrāfijā stāsta Didzis Jaunzems. Savas attiecības ar tēliem atklāj dejotāji.

Raimonds Martinovs: "Kur nu vēl labāk runāt par dzīvniekiem, ja ne baletā! Lai gan baletā netrūks jautrības, gribu skart diezgan nopietnas tēmas: vides piesārņojumu, kā mēs izturamies pret mūsu planētu, pret mūsu mazākajiem draugiem, proti, dzīvniekiem. Esmu pārliecināts, ka viens no dzīves mērķiem var būt personīgā evolūcija. Ik dienas jācenšas spogulī saskatīt labāku sevis versiju nekā vakar. Vienam tā var būt ģimenes izveidošana, citam – savtīgi, egoistiski mērķi, vēl kādam – iestādīt koku, kura ēnā viņš nekad nesēdēs. Mans mērķis nav nevienu baidīt, bet likt aizdomāties. Un beigu beigās stāsts būs par līdzjūtību, par ģimeni un mīlestību."