No 17. līdz 20. maijam Hanoverē, Vācijā notika lielākais Eiropas klasiskās mūzikas industrijas forums "Classical:Next". Par tajā gūtajiem iespaidiem "Klasikai" stāsta mūzikas menedžere, žurnāliste, dzejniece Aleksandra Line un producente, kordiriģente, dziedātāja Antra Dreģe.

Ik gadu šis forums pulcē vairāk nekā tūkstoti mākslinieku, menedžeru, orķestru, ierakstu producēšanas kompāniju, izglītotāju, mediju pārstāvju un nozares profesionāļu no vairāk kā 45 pasaules valstīm. Kopš foruma atklāšanas 2012. gadā Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu nodrošina Latvijas pārstāvniecību šajā pasākumā, tādēļ arī šogad valsts delegācija bija devusies uz Hanoveri, lai darbotos pie sarkanbaltsarkana stenda ar uzrakstu Sound of Latvia ("Latvijas skaņa").

Classical:Next mērķis ir veidot vienotu platformu pasaules mūzikas industrijas mākslinieciskajām un menedžmenta struktūrām, lai palīdzētu tām sadarboties efektīvāk un radošāk, veicinot pozitīvu rezonansi arī sabiedrībā kopumā. Foruma ietvaros notiek izstāde, interaktīvā konference, projektu prezentācijas, dzīvās mūzikas koncerti, inovācijas balva un kontaktu apmaiņa. Īpaši vērtīgas šajā forumā ir konferences un paneļdiskusijas, kurās savā pieredzē dalās jomas vadošie speciālisti. To fokusā galvenie jautājumi ir kā padarīt klasisko mūziku pieejamāku jaunākajām paaudzēm, kā paaugstināt sociālo mediju lietošanas efektivitāti un kā veicināt komercpartneru sadarbību.

Latvijas Mūzikas informācijas centra deleģējumā uz Hanoveri šogad bija devusies mūzikas menedžere, žurnāliste, dzejniece Aleksandra Line un producente, kordiriģente, dziedātāja Antra Dreģe. Uz vietas viņām pievienojās arī VEF Kultūras pils, Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars", Valsts akadēmiskā kora "Latvija", Vidzemes koncertzāles "Cēsis" pārstāvji.

Vairākus gadus pēc kārtas Latvijas mūzika tiek pārstāvēta arī lielākajā Eiropas džeza mūzikas gadatirgū jazzahead! un pasaules mūzikas forumā WOMEX, un šis ir pirmais gads, kad pēc ilgstošiem pandēmijas izraisītajiem ierobežojumiem klātienē notiek visi trīs pasaules līmeņa mūzikas pasākumi. Aprīļa beigās aizvadītais Jazzahead! uzskatāmi demonstrēja, ka cilvēki ir izsalkuši gan pēc dzīvās mūzikas, gan pēc klātienes komunikācijas – ārpus kontaktu dibināšanas un sadarbības veidošanas netruka arī vienkāršo sadzīves sarunu par mūzikas nozares ikdienu un kopīgo iedvesmas meklējumu.

Latvijas Mūzikas centrs izveidojis arī skaņdarbu sarakstu, kas veidots par godu šim notikumam. Tajā apkopoti pēdēja laika spilgtākie latviešu klasiskās un laikmetīgās mūzikas ieraksti, tai skaitā Pētera Plakida "Mūžība", Jāņa Ivanova 15. simfonija, Mārtiņa Viļuma un Latvijas Radio kora Lux Aeterna, Liepājas simfoniskā orķestra Imanta Kalniņa 7. simfonijas ieskaņojums, Krista Auznieka un Sinfonietta Rīga kopdarbs un citi.