No 8. līdz 15. oktobrim Cēsīs notiks 10. Alfrēda Kalniņa jauno ērģelnieku festivāls, turpinot 2001. gadā iedibināto tradīciju - pulcēt mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu jaunos ērģelniekus, lai rādītu savu spēles prasmi un klausītos citu sniegumu, kā arī veicinātu pedagogu sadarbību, pieredzes un jaunu ideju apmaiņu.

Cēsis kā šī pasākuma vieta nav izraudzīta nejauši - te dzimis ievērojamais komponists un ērģelnieks Alfrēds Kalniņš (1879-1951). A.Kalniņš jau 9 gadu vecumā pirmo reizi sēdās pie Cēsu Sv. Jāņa baznīcas instrumenta, ar ērģelēm turpmāk bija saistīts viss viņa mūžs. Alfrēda Kalniņa vārdu nes Cēsu Mūzikas vidusskola, kur jau 37 gadus audzēkņi apgūst ērģeļspēli.

Par festivāla norisi "Klasikai" plašāk stāsta festivāla mākslinieciskā vadītāja, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Ērģeļklases skolotāja un Cēsu Sv. Jāņa draudzes ērģelniece Lelde Krastiņa

Festivāla programma:

8. oktobrī pl. 16.00 Rūjienas Sv. Bērtuļa baznīcā
Labdarības koncerts baznīcas ērģeļu restaurācijas atbalstam.
Piedalās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi, Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestris “Tālavas taurētājs”, diriģents Gvido Brenčevs.

Ar šo koncertu festivāla rīkotāji vēlas atbalstīt baznīcas draudzi centienos glābt vērtīgu instrumentu, pievērst plašākas sabiedrības uzmanību kultūrvēstures vērtību saglabāšanai. Viens no koncerta dalībniekiem būs rūjienietis Fēlikss Siliņš, kurš Cēsīs papildus klavierspēlei apgūst arī ērģeļspēli. Fēlikss aktīvi iesaistās dzimtās pilsētas kultūras dzīvē un baznīcas ērģeļu atjaunošanas projektā. Koncertā tiks izmantotas firmas “Viscount” digitālās ērģeles, kopā ar jaunajiem ērģelniekiem muzicēs arī stīgu un pūšaminstrumentu nodaļu audzēkņi. Ar lielu atsaucību koncertā piekrituši piedalīties Rūjienas p/o mūziķi un diriģents Gvido Brenčevs.

9. oktobrī pl.18.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā
Koncerts “Debesceļi”
Piedalās Līga Ivāne (ērģeles), Līva Tomiņa (vijole) un Reinis Tomiņš (sitaminstrumenti).

Festivālā aicināti piedalīties arī profesionāli ērģelnieki, tas bagātina koncertu kopējo programmu un rosina topošos mūziķus tālākai profesionālai izaugsmei. Šī koncerta programmu veidojusi valmieriete, Cēsu Mūzikas vidusskolas absolvente, ērģelniece ar ievērojamu koncertpieredzi Līga Ivāne. Līga ir Valmieras Mūzikas skolas klavieru nodaļas pedagoģe, otro gadu māca arī ērģeļspēli. Līgas muzikālie partneri šajā koncertā būs brālis un māsa Līva un Reinis Tomiņi - jauni, spilgti un radoši mūziķi.
Koncertā skanēs 21. gadsimtā tapuši Latvijas autoru darbi.

14. oktobrī pl.17.00 Koncertzāles “Cēsis” Ērģeļzālē
15.oktobrī pl. 16.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā

Piedalās Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņi.
Šajos koncertos spēlēs topošie mūziķi no Jaunpiebalgas Mūzikas skolas (skolot. Aija Sila), Saldus Mūzikas skolas (skolot. Simona Sunepa), Utenas Mūzikas skolas (Lietuva, skolot. Zita Lukošūniene), Valmieras Mūzikas skolas (skolot. Līga Ivāne), Jūrmalas Mūzikas vidusskolas (skolot. Edīte Deksne), Rīgas Doma Kora skolas (skolot. Vita Kalnciema), Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas (skolot. Ilze Reine), Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas skolas (skolot. Guna Kise) un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas (skolot. Lelde Krastiņa un Sandra Tamane).