"Klasikā" tiekamies ar diriģentu Jurģi Cābuli un runājam par 24. oktobrī Mazajā ģildē gaidāmo Rīgas kamerkora Ave Sol koncertu "Tev paredzēta saule. Rudenīga", ar kuru koris atklās savu pirmsjubilejas sezonu.

Koncertā izskanēs latviešu kormūzikas pērles, Rīgas kamerkora Ave Sol zelta repertuārs un muzikālie šedevri, kurus kamerkoris izpilda jau no tā pastāvēšanas pirmsākumiem. Daži no spilgtākajiem un piesātinātākajiem skaņdarbiem, kas izskanēs koncertā - sapņainā grafiķa Jāņa Ivanova vokalīzes "Gubu mākoņi" (1970) un "Jūsma" (1982). Tām līdzās daļa Pētera Plakida slavenās korsimfonijas "Nolemtība" (1985), kas rakstīta tieši Rīgas kamerkorim Ave Sol. Plakida kormūziku papildinās dzidrās balss īpašnieces Aleksandras Špicbergas lasījumi.

Rīgas kamerkora Ave Sol sniegumā skanēs arī jaunās paaudzes skaistuma meklētāja Jēkaba Jančevska lieldarbs korim un čellam When ar Šekspīra dzeju (2016) un "Meditācija gaismai" vijolei un klavierēm (2020). Kamerkoris izdziedās Pētera Vaska gadsimtu mijā sacerētās "Līdzenuma ainavas" korim, vijolei un čellam, taču visu vainagos viņa vīzija "Klusuma auglis" ar Mātes Terēzes tekstu, kas tapis kā apliecinājums mūžīgās mīlestības dzīvīgumam.

Pie diriģenta pults stāsties Rīgas kamerkora Ave Sol diriģents Jurģis Cābulis, kurš šovasar Mežaparka estrādē debitēja virsdiriģenta godā, bet solistu ampluā uzstāsies šarmantā pianiste Agnese Egliņa, viena no vadošajām Latvijas vijolniecēm Marta Spārniņa, neatkārtojamais čellists Ēriks Kiršfelds un Rīgas kamerkora “Ave Sol” soliste Aleksandra Špicberga.

Intervijā Intai Pīrāgai Jurģis Cābulis pamato programmas poētisko nosaukumu, tuvāk pastāsta par izvēlētajiem kora darbiem un savu iepriekšējo saistību ar tiem. Vēl sarunā diriģents neslēpj vēlmi paplašināt kora partitūru un interesi papildināt to ar instrumentiem, pastāsta par patriotisko noskaņojumu šajā rudenī, ko Ave Sol turpinās ar koncertiem Lāčplēša dienā un 18. novembrī, kā arī par kora "Kamēr..." tūri uz ASV, kas arī paies Latvijas svētku zīmē.