19. maijā Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis” 23. sezonu noslēgs ar vokālās grupas “Putni” koncertu-pētījumu “Vakars ar dziedāšanu”, kurā meklētas atbildes uz jautājumiem par dziedāšanu un tās nozīmi cilvēka dzīvē. Uzdotie jautājumi – kāpēc es dziedu, kur slēpjas dziedāšanas maģija un kāpēc Latvijā dziedāšana ir tik nozīmīga?

Koncertuzdevuma radošā komanda – komponiste Evija Skuķe, dramaturgs Ansels Kaugers, kā arī Varis Klausītājs (režisors, aktieris) un Jurģis Ozols (gaismu mākslinieks). Līdzās Evijas Skuķes komponētiem jaundarbiem izskanēs arī Jura Ābola, Maijas Einfeldes, Bingenes Hildegardes, Platona Buravicka, Jēkaba Graubiņa un citu autoru mūzika.

Sarunā ar komponisti Eviju Skuķi - par seno sadarbību un sadraudzību ar vokālo grupu "Putni", par gaidāmā koncerta neparasto žanrisko apzīmējumu "koncerts-pētījums", dziedāšanas nozīmi Evijas dzīvē, frekvenču pētīšanu, serotonīna apdziedāšanu, Jura Ābola fenomena daudzināšanu, kā arī vokālajai grupai "Putni" raksturīgo uzdrīkstēšanos rotaļāties un spēju pārsteigt.