Ar spāņu apvienības Circo eia viesizrādēm inTarsi 19. un 20. septembrī jauno sezonu sāks Rīgas cirks. Par šīm viesizrādēm un jaunajā sezonā gaidāmo stāstīs Rīgas Cirka programmu kuratore Odrija Fišere.

Circo Eia mākslinieki reiz jau viesojušies Rīgā – 2014. gadā, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta, viņi festivāla “Re Rīga!” laikā uzstājās Kongresu namā. Šoreiz tiks rādīta izrāde inTarsi (tulkojumā no romāņu valodām: “inkrustācija”, “savīšanās”, “intarsija”), kas stāsta par cilvēka dabu un attiecībām citam ar citu. Šis stāsts tiek pasniegts ārkārtīgi plastiskā un starptautiskā cirka valodā – cirka mākslinieki, pārvarot gravitāciju un veikli rīkojoties ar rekvizītiem, uz skatuves būvē, rada, noārda, lido, krīt, ķer, pārveido un atkal izgudro no jauna.

Sezonas atklāšanas izrādēs tiks atvērtas Merķeļa ielas fasādes puses durvis, kas ilgāku laiku skatītājiem nav bijušas pieejamas. Šobrīd galvenā ieeja Rīgas cirkā ir no pretējās puses – pa Alfrēda Kalniņa ielas vārtiem, taču nu būs iespēja ieiet ēkā pa vēsturiskajām durvīm, kā arī iepazīties ar jauno fasādes noformējumu, kas garāmgājējus un cirka apmeklētājus sagatavos rekonstrukcijas darbiem. Rekonstrukcijas pirmais posms sāksies 2020. gada nogalē. 

Jaunajā sezonā Rīgas cirks piedāvā plašu, piesātinātu programmu dažādu vecumu skatītājiem. Paredzētas ārzemju cirka apvienību viesizrādes, pašmāju cirka un teātra izrādes, cirka skolas nodarbības bērniem un pieaugušajiem, kā arī dažādas citas aktivitātes.