Šī gada rudenī aprit 100 gadi, kopš tika nodibināta Liepājas opera. Godinot šo zīmīgo notikumu, oktobra mēnesī Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” mūzikas un vēstures cienītājus aicinās uz grandiozu jubilejas programmu.

Tās ietvaros pirmo reizi gaismā tiks celti četri īpaši projekti – opera ģimenēm "Mūž(-uš)īgais lidojums", opera "Fausta pazudināšana" ar maestro Imanta Rešņa debiju uz koncertzāles skatuves, izstāde par Liepājas operas vēsturi un izglītojoša lekcija par operas tradīcijām Liepājā.

"Klasikā" tiekamies ar Liepājas teātra dramaturģi Rasu Bugavičuti-Pēci, lai plašāk runātu par komponista Jēkaba Nīmaņa, režisores Māras Ķimeles, scenogrāfa Reiņa Suhanova un pašas Rasas Bugavičutes-Pēces radīto jaundarbu – operu ģimenēm "Mūž(-uš)īgais lidojums", kas pirmizrādi piedzīvos 8. oktobrī plkst. 12.00.

Jaundarbs atklās aizraujošu muzikālu stāstu par mušu, kura, uzzinādama, ka vidējais mušas dzīves ilgums ir vien 28 dienas, izlēma darīt visu, lai kļūtu mūžīga.

Stāsts ir par mūžīgām vērtībām un Liepāju – tās skaisto pilsētvidi un laimi dzīvot šajā vēju pilsētā. Mazajiem un lielajiem klausītājiem to kopā ar Latvijas Nacionālās operas un baleta solistiem Marlēnu Keini, Lauru Grecku, Juri Jopi un dziedātāju Jāni Strazdiņu uz koncertzāles lielās skatuves atskaņos un izspēlēs Liepājas talantīgie un muzikālie jaunieši – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi.

Vēl sarunā ar dramaturģi Rasu Bugavičuti-Pēci - par valodu darbos bērniem, topošo izrādi Liepājas teātrī "Dziesmusvētki" un lugas "Puika, kas redzēja tumsā" iestudējumiem Tallinā

Plašāk par Liepājas operas simtgades svinību norisi lūkojiet šeit!