Starptautiskā folkloras festivāla Baltica pirmajā dienasgrāmatā piedāvājam iespēju atskatīties uz festivāla pirmo divu dienu norisēm un tikties ar Rīgas Danču kluba vadītāju Valdi Putniņu un Rīgas lībiešu dziesmu ansambļa Līvlist dalībnieku Jēkabu Raipuli. Būs sarunas arī ar Lielvārdes folkloras kopas “Josta” dalībniecēm Indru Jaundālderi un Irēnu Zahari, kā arī "Suitu sievām" – Santu Galiņu un Guntu Kviesīti - un viesiem no Latgales -  Baltinavas etnogrāfiskā ansambļa vadītāju Antoņinu Krakopi.

Svētku pirmo dienasgrāmatu veidojusi Anete Stuce un Diāna Logina.

Ir pagājuši jau 35 gadi kopš starptautiskā folkloras festivāla Baltica pirmsākumiem. Katru gadu festivāls norisinās kādā no Baltijas valstīm, un šogad folkloras svētku svinēšanas kārta ir pienākusi Latvijai, kurā no 6. līdz 10. jūlijam dažādās svētku vietās pulcējas vairāk nekā 250 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un latviešu diasporas. Baltica svinēšanas tradīcija Latvijā ir tāda, ka svētku norises notiek vienmēr Rīgā, Dainu kalnā Turaidā, un kādā no vēsturiskajām zemēm, kas šogad ir Kurzeme.

Jau tradicionāli festivāls sākās ar Baltijas vakaru, kur 6. jūlija koncertā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē uzstājās latviešu, lietuviešu un igauņu folkloras kopas.  Koncertu bija iespējams vērot arī tiešraidē festivāla mājaslapā, un tagad koncerta ierakstu var atrast LNKC youtube kanālā. Rosinot šo ierakstu uzmeklēt, piedāvājam noklausīties kultūras ministra Naura Puntuļa ievadrunu par Balticas nozīmi, kaimiņu būšanu un šī gada festivāla tēmu.

Starp Baltijas valstu folkloras kopām un etnogrāfiskajiem uzstājās arī viena no bērnu un jauniešu  skaitliski koplākajām folkloras kopām – Iecavas folkloras kopa “Tarkšķi.

Savukārt 7.  jūlijā  ceļā uz Dainu kalnu Turaidā starptautiskā folkloras festivāla Baltica dalībnieki kur nu kurais piestāja kādā no Siguldas novada vietām, lai saspēlētos dziesmās, vārdos un darbos. Tā kā šī gada festivāla tēma ir spēle, tad nu katrā no vietām šī spēle tika apspēlēta – Lēdurgā priekšspēle, Inčukalnā saspēle, Krimuldā dubultspēle, Mālpilī apspēle, Jūdažos piespēle, Siguldā izspēle, un Inciemā – pāru spēle. Savukārt tie, kuri Turaidas muzejrezervātā bija ieradušies agrāk pirms atklāšanas koncerta sākuma, varēja iemēģināt kokles spēli koklētāja Anša Jansona vadībā.

7. jūlija vakarā Turaidas muzejrezervāta Dainu kalnā bija pienācis laiks Starptautiskā folkloras festivāla Baltica atklāšanas koncertam “Spēlē šādu vakariņu”, kurā satikās un paaudžu spēles priekam ļāvās vairāk nekā 50 folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu dalībnieki. Koncerta tiešraidi klausījāmies arī radio "Klasika" ēterā, bet aizkulisēs ar dažiem folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu dalībniekiem aprunājās Diāna Logina.

Dienasgrāmata teksta formātā lasāma portālā lsm.lv.