"Nav nemaz tik daudz komponistu, kas spēj rakstīt tik žilbinoši skaisti, harmonijām bagāti un spēcīgi: Lista mūzika, tiklīdz to sāc spēlēt, aizrauj un paņem līdzi kā milzīga upe," prāto pianiste Elīna Bērtiņa. 15. decembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē Elīna kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri igauņu diriģenta Henrija Kristofera Āvika vadībā atskaņos Ferenca Lista Pirmo klavierkoncertu. 

Koncerts izskanēs cikla "Simfoniskais hits kopā ar Goran Goru" ietvaros, un līdzās Pirmajam klavierkoncertam skanēs arī Lista simfoniskā poēma "Prelīdes".

Francis Lists ir 19. gadsimta superzvaigzne – viņa popularitāti varētu salīdzināt ar grupas The Beatles fenomenu pagājušā gadsimta sešdesmitajos, Maikla Džeksona spozmi astoņdesmitajos vai repera Eminema slavu šī gadsimta sākumā. Sākotnēji izcils pianists, bet vēlāk – arī atzīts komponists. 

Sarunā ar Elīnu Bērtiņu runājam par to, kā Lista mūzikai piestāv vārds "hits", ko pašas mākslinieces daiļradē nozīmē Lists, kas slēpjas zem Elīnas Bērtiņas līdz šim neatskaņotā Lista Pirmā klavierkoncerta spozmes un noslēgumā - arī kāds sirsnīgs novēlējums gaidāmajos svētkos.