28. novembrī plkst. 19.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē izskanēs JVLMA Kora diriģēšanas katedras kora mūzikas koncerts "Vītols un mēs"

Tā pirmajā daļā skanēs komponista, JVLMA dibinātāja Jāzepa Vītola a cappella kora dziesmas, savukārt otrajā daļā izskanēs skaņdarbi korim, kuru autori ir Raimonds Pauls, Maija Einfelde, Mārtiņš Brauns, Arturs Maskats, Ilona Rupaine, Ēriks Ešenvalds, Jānis Ķirsis un Jēkabs Jančevskis. 

Koncertu vadīs muzikoloģe un mūsu "Klasikas" kolēģe Ilze Medne. 

Visus skaņdarbus atskaņos JVLMA jauktais koris (mākslinieciskais vadītājs – Valdis Tomsons), solisti būs Ieva Zvejniece (soprāns), Paula Pērkone (alts), Kristaps Solovjovs (tenors), Aleksandra Špicberga (alts), Artūrs Švarcbahs (bass), piedalīsies arī sitaminstrumentālisti Reinis Tomiņš, Arnis Stepiņš un Jēkabs Bernāts.

Pie diriģenta pults stāsies Andris Veismanis, Valdis Tomsons, Māris Sirmais, Kaspars Ādamsons, Romāns Vanags, Aira Birziņa, Mārtiņš Klišāns, kā arī Jānis Baltiņš, ar kuru plašākā sarunā tiekamies "Klasikas" studijā, lai runātu par labi zināmo un arī pārsteidzošo Vītola kormūzikā, par šī brīža situāciju kora diriģēšanas katedrā un to, cik svarīgi līdzās profesionālo iemaņu attīstībai studentus izveidot par iedvesmot spējīgām personībām.

"Vadīt kori – tas nav darbs, tas ir dzīvesveids," sarunas gaitā uzsver Jānis Baltiņš.