"Klasikā" tiekamies ar Latgales etnogrāfiskās vēstniecības vadītāju Ivetu Seimanovu un fotogrāfi Sintiju Cērpiņu, lai tuvāk uzzinātu par Latgales etnogrāfiskās vēstniecības organizēto tautastērpu fotoprojektu "Piecgarša": tas veidots kā pēcgarša aizvadītā gada Dziesmu un deju svētkiem un uzskatāms par turpinājumu izstādei, kas tapa par godu Latgales kongresam, kad 37 lellītes Latgales tautastērpos 25 čemodānos piestāja 74 dažādās vietās Latvijā un pasaulē.

Mazās tautumeitas uzrunāja arī fotogrāfi Sintiju Cērpiņu, un radās ideja tās iemūžināt kopā ar cilvēkiem latviešu tautastērpos, tādējādi uzsverot identitātes nozīmīgumu.

Multimāksliniece Evika Muižniece fotoprojektam radījusi logo: "Tautumeitu tautumeitā! Audzē sevī tautumeitu", datorgrafikā veidojot baltu zīmes tā, lai tās iezīmētu cilvēka mūža ritumu.

Zviedrijā dzīvojošā latviešu māksliniece Kristīne Lazda-Haapanena katrai fotogrāfijai veltījusi savu domu līniju neparastā tehnikā, bet Latgales etnogrāfiskās vēstniecības vadītāja Iveta Seimanova parūpējusies par atbilstošām tekstilijām.