Ar Gitu Lanceri runājam par Eiropas Tautas mūzikas dienu un kā tā atspoguļosies "Klasikā" 23. septembra programmā, tāpat piesaucam nozīmīgākos festivālus un notikumus, no kuriem uz "Klasiku" ierasti atceļo pasaules mūzika. Saruna arī par pasaules mūziku Eiroradio koncertos un albumu apriti, no kuras izsijājas labākais, ko piedāvāt klausītājiem raidījumā "Odiseja".

Gita Lancere: "Eiropas Tautas mūzikas dienu rīko nevalstiska organizācija European Folk Network, tas ir starptautisks tīklojums, kurā Latviju pārstāv Daina Zalāne. Jautājums bija, ko vairāk viņi varētu darīt, lai tautas mūziku padarītu redzamāku publiski. Reizi gadā notiek kongress vai konference, bet ko vēl varētu darīt? Un tad izdomāja – ir Eiropas džeza dienas, vēl citas Eiropas dienas un varētu tāda būt arī folklorai. Tad nu šī diena tika pieskaņota rudens ekvinokcijai, 23. septembrim, kas arī ir skaisti, ar tradicionālo kultūru saskanīgi. Tad arī Eiroradio, pārtvēra šo ideju un uzaicināja Eiropas raidstacijas kaut kādu daļu programmā veltīt šai Eiropas folkloras dienai – vienalga, kādā veidā - spēlējot koncertus vai pašiem kaut ko producējot, atsaucoties uz Eiropas Tautas mūzikas dienu. Šajā dienā  notiks brīnišķīgs koncerts, ko rīko biedrība "Skaņumāja" sadarbībā ar kultūras menedžmenta centru  "Lauska", bet "Klasikā" iesim mazliet citu ceļu – izmantosim EBU piedāvātos Rūdolštates festivāla ierakstus. Šim festivālam katra Eiropas raidstacija sūta labāko no savas valsts, un šādā veidā mēs klausītājiem parādīsim Eiropas pērles."

23. septembrī plkst. 12.00 Latvijas Radio 3 izskanēs ieraksti no šīgada Eiroradio folkfestivālā Rūdolštatē - Trio Bube Dame Konig (Vācija), Lena Jonsson Trio (Zviedrija), trio HrayBery (Ukraina/Polija), dziedātāja Beta Malkolma (Skotija) un grupa Solju (Somija), kā arī "Trio Zarbugans" (Latvija) ieraksti šajā festivālā pirms gada.