Mākslinieks Krišs Salmanis un raidījuma vadītājs Orests Silabriedis sarunājas par Mūndogu (Moondog) kā parādību un vērtē jaunu viņa mūzikas albumu Songs and Symphoniques: The Music of Moondog (Cantaloupe, 2023), ko ieskaņojis 2006. gadā Bruklinā radītais un Braiena Kārpentera (Carpenter) vadītais ansamblis Ghost Train Orchestra un pieredzes bagātais Kronos Quartet.

Jaunajā albumā sevišķu uzmanību pievēršam dziesminiekiem Rufusam Veinraitam (Wainwright), Karenai Mantlerei (Mantler), Petrai Heidenai (Haden) un D;zārvisam Kokeram (Cocker).

Klausāmies arī Mūndoga mūziku oriģinālā atskaņojumā (tvarts Moondog 2, 1971) un Dženisas Džoplinas (Joplin) versiju par Mūndoga dziesmu All Is Loneliness.

  

 

Aklais dzejdaris, mūziķis, mistiķis Mūndogs (Moondog, Louis Thomas Hardin, 1916-1999) pusaudža gados zaudējis redzi nelaimes gadījumā, muzikālo izglītību ieguvis Memfisas konservatorijā, Mūndogs (pseidonīms patapināts no dzejnieka bērnības drauga, uz Mēnesi gaudojošā suņuka vārda) savu patību atrada uz Ņujorkas ielu stūra, kur viņu pamanīja un uzrunāja gan esošās (A. Rodzinskis, L. Bernsteins, I. Stravinskis u. c.), gan tikai topošās (F. Glāss, S. Reihs) slavenības.

Savas zvaigžņu stundas Mūndogs, kurš sevi sajutis vairāk eiropieti esam, piedzīvojis pēc pārcelšanās uz Vāciju 1974. gadā. Kopš 50. gadiem par Mūndoga mākslu (kompozīciju pieraksts veikts Braila rakstā) interesējušās arī skaņu ierakstu kompānijas.