"Odisejā" - ungāru lakstīgalas, ziemeļnieciskas rāgas, skotu dejas un meksikāņu bolero jeb mīlestības dziesmas!.

Trīs brīnišķīgas ungāru dziedātājas jeb grupa Dalinda dzied melodijas no visiem Ungārijas novadiem visos dialektos. Meitenes dziedāšanu ir mācījušās Ferenca Lista Ungārijas Mūzikas akadēmijas tautas mūzikas nodaļā. Pēc akadēmijas nolēmušas palikt kopā, lai turpinātu muzicēt. 2018. gada albums Dalinda (Fono) ir viņu debijas albums.

Kas kopīgs zviedru polskai un Dienvidindijas rāgai? To var dzirdēt zviedru vijolnieka Matsa Edena un Indijas vijolnieces Džiotsnas Srikantas saspēlē albumā Nordic Raga (Riverboat Records, 2018). Virtuozitāte, absolūtā muzikalitāte, improvizācija un pāri visam - bezgalīgs prieks. Prieks par kopīgu muzicēšanu, prieks par kopā būšanu.

Skotu grupas Eabhal albums This is How The Ladies Dance (Eabhal) klajā nācis pavisam nesen - 2019. gada pavasarī. Hebridu salās dzīvojošie jaunieši spēlē skotu un īru mūziku, un dara to tik labi, ka 2018. gadā kļuva par Edinburgas tautas mūzikas konkursa laureātiem.

Bolero - 18. gadsimta Spānijas deja Latīņamerikā atdzimusi kā mīlestības dziesma. Kubā un Meksikā tā izplatījusies 19.gadsimta beigās un kļuvusi par iecienītu lirisko žanru, kurā ieplūdušas arī indiāņu un afroamerikāņu mūzikas tradīcijas. Allbumā Mexico - The Best Boleros from Costa Chica (ARC Music, 2018) varam baudīt dažādus bolero atskaņotājus no Meksikas rietumkrasta novada Kosta Čikas.