Šoreiz interesanti jauni albumi no vecās Eiropas.

* Štīriešu harmonikas kopā ar marimbu un vibrafonu - šādu neparastu kombināciju piedāvā austriešu trio "Quetsch 'n' Vibes". Ļoti austrisks, tomēr svaigs un mūsdienīgs skanējums - arī albumā "Zwischen zwei Welten" (2018)

* "Yiddish Glory: Otrā pasaules kara pazaudētās dziesmas" (2018) ir albums, kurā dzirdamas dziesmas, ko kara laikā bija sacerējuši ebreju kareivji, karagūstekņi, geto ieslodzītie, u.c. Šīs dziesmas kara laikā pierakstīja muzikologs Moisejs Beregovskijs, un vēlāk tika uzskatīts, ka šis krājums bija pazudis. Līdz 90.gados tas atradās Ukrainas teritorijā. Un 2018.gadā klajā nācis albums, kurā šīs dziesmas ieskaņojusi virkne talantīgu ebreju mūziķu no visas Eiropas. Te varam dzirdēt arī Latvijas dziedātājas Sašas Lurjē balsi.

* Poļu grupa "Dikanda" no Šcecinas muzicē jau vairāk nekā 20 gadus un ir ieskaņojusi 7 studijas albumus. Nospēlēti simtiem koncerti, apceļota puspasaule - tas jūtams arī poļu seksteta spēlētajā mūzikā, kurā poliskais gluži  mierīgi sadzīvo ar balkānisko, čigānisko vai indisko, ko varam dzirdēt arī jaunajā albumā "Devla devla" (2017).

* Portugāliešu fadu aklās dziedātājas Donas Rosas ceturtajā albumā "Suo Luz" (2018) dzirdam gan jaunkomponētas fadū melodijas, gan tautas dziesmas, ko Dona Rosa daudzus gadus dziedājusi Lisabonas ielās ar trijstūrīti rokās.