1. maijā izziņota Rūdolštates festivāla (Tanz&Folk Fest Rudolstadt) 2019. gada programma. Šis ir viens no nozīmīgākajies pasaules mūzikas festivāliem Eiropā, kas 1955.gadā aizsākās kā Vācijas Demokrātiskās republikas tautas deju festivāls un 1991.gadā atdzima kā apvienotās Vācijas deju un tautas mūzikas festivāls. Varam būt lepni, ka no Latvijas šajā atjaunotajā festivālā dažādos gados ir piedalījušās 6 grupas ("Skandinieki", "Daiļrade", "Grodi", "Iļģi", "Auļi" un Pūces Etnogrāfiskais Orķestris). "Odiseja" sāk iepazīstināt ar interesantākajām 2018. gada programmām, un šoreiz ieskatās trijos koncertos...

* Grieķu ģitārists Ptolemaioss Armaoss un irāņu perkusionists Siavašs Rastani sadarbojas tikai kopš 2016.gada, bet duets ar savu muzikalitāti un virtuozitāti jau iekarojis klausītāju uzmanību daudzviet pasaulē.

* Vācu trompetista Markusa Štokhauzena projekts Eternal Voyage apvieno dažādu valstu un tautību mūziķus - indieti Hindolu Debu (tabla), libānieti Rahibu Lahudu (vokāls), irāni Alirezu Mortazavi (santurs), poli Bodeku Janki (perkusijas), holandieti Taru Boumani (klarnete) un vācieti Florianu Veberu (taustiņinstrumenti). Džezs, pasaules mūzika, pasaules mūzika - viss te savijies, veidojot aizraujošu muzikālu piedzīvojumu, kur dvarīgs katra mūziķa radošais pienesums.

* Portugāļu dziedātāja Lula Pena ir sava ceļa gājēja mūzikā. Viņas fadu dziesmās sajūtamas gan flamenko, gan franču šansona, gan amerikāņu blūza ietekmes. Lulas priekšnesums ir šķietami begalīgs, vienai noskaņai mainoties ar nākamo, vienai valodai ar otru. Lula uzstājas reti, katrs viņas koncerts ir ar nepacietību gaidīts, un uz Rūdolštates festivāla koncertu bija ieradies vesels viņas talanata pielūdzēju pulks.