Pirms mēneša klausījāmies sešu talantīgu sieviešu radītus mūzikas albumus, tagad kārta pienākusi vīriešiem.

* Ali Farka Turē (Toure) tiek uzskatīts par vienu no Āfrikas pazīstamākajiem mūziķiem. Šis Mali ģitārists, kurš ir radījis t.s."tuksneša blūza" stilu,  ir iekļauts žurnāla Rolling Stones "100 visu laiku dižāko ģitāristu" sarakstā. Arī pēc viņa nāves joprojām turpina iznākt viņa ierakstu albumi - piemēram, 2018.gadā klajā nākusi plate un CD The Source - Special Edition (World Circuit), kurā dzirdami Ali Farkas Turē paši pirmie ieraksti kopā ar grupu - tad, kad viņu vēl nesauca par "Ārikas Džonu LĪ Hukeru".

* Kipras grupā Monsieur Doumani dziesmas sacer un dzied visi trīs grupas dalībnieki - Demetris Jiasemidess, Angeloss Jonass un Antoniss Antoniou. Dzied par apkārtējo pasauli, kurā ir gan noziegumi, gan mīlestība, gan ikdiena. Mūziķu pašu producētais un izdotais albums Angathin klajā nācis 2018.gada pavasarī.

 

* Basks Mišels Etčeverī (Michel Etcheverry) vispirms kļuva par basku nacionālā sporta veida pelotas čempionu, tad strādāja bankā un  tikai pēc tam pievērsās mūzikai. Šodien viņš tiek uzskatīts par Basku zemes vēstnieku mūzikā. Viņš ir ieskaņojis 27 albumus, dziedājis Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā un arī 70 gadu vecumā turpina dziedāt un ierakstīt mūziku. Enzinago maitaturik (Agorila) ir viņa jaunākais - 2018. gada albums.

* Čehu kontrabasists un komponists Tomašs Liška ir labi pazīstams džeza pasaulē - mācījies vispirms Prāgas konservatorijā, pēc tam Berlīnes Džeza institūtā, Tomašs jau pavisam drīz piedalās prestižos džeza festivālos un ieskaņo savu pirmo albumu Invisible World. 2017.gadā Tomašs Liška atgriezās pie savām jaunības kompozīcijām un nolēma tās pāraranžēt. Albuma Invisible Faces (Animal Music) skanējums ir ļoti atšķirīgs no oriģināla - 2009. gada albuma. Izsmalcinātāks, caurspīdīgāks un noskaņā mierīgāks.