Raidījumā "Meistars Knehts" šoreiz atskatāmies uz šīs vasaras Dziesmu un deju svētkiem un tikko notikušo svētku izvērtēšanas konferenci.

Svētki uzdod neskaitāmus jautājumus, liek karsti diskutēt un pārspriest piedzīvoto vēl ilgi pēc tam. Ciktāl svētku tradīcija spēj mainīties līdzi laikam? Kas ir nepieciešamā tradīcija un kas būtu ikreiz grozāms? Kā labāk sadalīt atbildību svētku tradīcijas uzturēšanā starp valsti, pašvaldībām un pašiem dalībniekiem? Vai virsdiriģentu ir par maz vai par daudz? Vai 60 pasākumu svētku nedēļas laikā ir par daudz, par maz vai tieši laikā? Kāpēc drošības pasākumi? Ko iesākt ar skatītāju staigāšanu koncerta laikā un izmestajām dalībnieku ēdiena porcijām: cik daudz tā ir rīkotāju un cik – mūsu pašu atbildība?

No saturiskajām virsotnēm un lejām līdz pašiem praktiskākajiem jautājumiem – savās pārdomās šoreiz dalās četri aizrautīgi sarunbiedri: žurnālistes Anete Ašmane-Vilsone un Lauma Spridzāne, kuras vadīja divas no konferences diskusijām, radio "Naba" raidījuma "Dziesmusvētku tīklos" vadītājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras koledžas docētājs Linards Kalniņš un ļoti zinātkārais un asredzīgais svētku vērotājs –aktieris un svētku uzzīmētājs Vilis Daudziņš.