"Es, protams, zināju, kas ir "Radiohead", bet gandrīz neko no viņiem nebiju klausījies. Bet kaut kā paņēmu Pyramid Song, uzliku, nopūtos...

Tad vēl bija "Random" veikals, naudas tobrīd galīgi nebija, kādus trīs latus sagrabināju, un "Latgalītē" nopirku to albumu, nebija variantu... Un mājās klausījos pilnā skaļumā.Toreiz dzīvoju kopā ar vecākiem - tētis paver durvis un prasa - "ei, kas tā par grupu, es šito neatceros!" - domādams, ka tas ir kaut kas no mantojuma. Jā, jā, tajā ir kaut kas no septiņdesmitajiem. Par to arī tētis bija pilnīgā pārliecībā. Un tā mēs abi apsēdāmies un visu albumu arī noklausījāmies. Kopš tā laika, ja viņam pajautā, kas viņu iedvesmo, tētis par savu iedvesmas avotu vienmēr min Radiohead," sirsnīgi stāsta raidījuma "Mana mūzika" galvenais varonis - Valsts akadēmiskā kora dziedātājs, diriģents un komponista Viļņa Šmīdberga dēls Ralfs Šmīdbergs.

Viņš neslēpj: "Ik pa laikam tētim šo un to piespēlēju, sakot - klau, šis ir labs. Kad braucam mašīnā, parasti jau esmu sagatavojis kādu izlasīti - speciāli ar jaunumiem, sak, šito tu vēl neesi dzirdējis."

Vēl ļoti mīļa grupa Ralfam ir Pink Floyd. "Kā tagad atceros - neko vēl nebiju dzirdējis par tādu Pink Floyd, bet  1979. gadā Latvijas Televīzija bija uzņēmusi tādu televīzijas iestudējumu "Viesnīca "Tanatos" - galvenajā lomā bija Ģirts Jakovļevs, bija arī Mirdza Martinsone, viesnīcas īpašnieks - Valentīns Skulme...

Un kas tāds bija iespējams tikai Padomju Savienībā - fonā nepārtraukti skanēja Pink Floyd albums Dark Side of the Moon, kā tāds vadmotīvs. Pilnā sparā to rullēja cauri.

Man tas ļoti cieši palika atmiņā - domāju, pats iestudējums noteikti nebūtu palicis prātā, ja nebūtu šīs mūzikas. Tas bija laiks, kad vispār taču ierakstu nebija. Varbūt ne tik traģiski kā sešdesmitajos, kad uz rentgena platēm klausījās, bet principā - mani vecāki nebija neglābjami melomāni: nebija tā, ka mājās būtu bijusi traka ierakstu kolekcija, ka nu tik sēdi un klausies... Atceros, Latvijas Radio skaņu režisors Varis Kurmiņš, ar kuru bijām skolasbiedri Dārziņskolā un dziedājām kopā zēnu korī, iedeva Dark Side of the Moon kaseti... Lai gan joprojām vislielāko baudu man sagādā tieši viņu pirmais albums, agrīnais psihedēliskais periods."

Vairāk un plašāk - ierakstā!

Ralfa Šmīdberga mūzikas izvēle:

THE DOORS - RIDERS ON THE STORM
PINK FLOYD - ASTRONOMY DOMINE
RADIOHEAD - PYRAMID SONG
THE VELVET - UNDERGROUND VENUS IN FURS
DŽEIMSS MAKMILANS - 7 LAST WORDS FROM THE CROSS, I. Father, forgive them, for they know not what they do
ĢĒRĢS LIGETI - REKVIĒMS, II Kyrie
RIHARDS VĀGNERS - “DIEVU MIJKRĒSLIS”, 1. cēliena ievads
VILNIS ŠMĪDBERGS - LITĀNIJA VIJOLEI UN ĒRĢELĒM (Jānis Bulavs, Larisa Bulava)
CAN OH YEAH